رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-09 08:12
تنظیم اندازه قلم

پ

2:07
کد خبر: 150488

امنیت سایبری خانواده‌ها در شبکه‌های اجتماعی

امنیت سایبری خانواده ها

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی با اشاره به امنیت سایبری خانواده‌ها در شبکه‌های اجتماعی گفت: والدین با کسب مهارت‌های جدید ارتباطی ، رسانه و افزایش سواد سایبری می‌توانند به کودکان و جوانان کمک کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محسن محمودی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح این موضوع اظهار داشت: امروزه والدین بایستی با مهارت‌های جدید ارتباطی و رسانه‌ای آشنا شوند و با افزایش سواد سایبری خود کودکان و جوانان را همراهی کنند و هنر متقاعد کردن فرزندانمان را یاد بگیرند .

این مقام انتظامی با بیان اینکه خشونت؛ خشونت را افزایش می‌دهد ، تصریح کرد: بازی‌های آنلاین یکی از این موارد است که در سراسر جهان کودکان از طریق این بازیها و عمل‌های خشونت‌آمیز شامل پرخاشگری فیزیکی و غیر فیزیکی در معرض آسیب قرار می‌گیرند و شبکه های اجتماعی در کسری از ثانیه به علاوه ماهیت گرافیکی ، میزان و شدت خشونت هایی که می بینند را هر روز تشدید می کنند.

وی با اشاره به اینکه رابطه بین خشونت ها در شبکه‌های اجتماعی و رفتارهای پرخاشگرانه جامعه به اندازه رابطه بین سیگار کشیدن و سرطان یا رابطه بین آموزش و یادگیری است ، افزود : پرخاشگری قابل یادگیری است، علی الخصوص وقتی در مورد آن پاداش می گیرند و در بازی‌های رایانه‌ای از مرحله‌ای به مرحله بعدی می‌روند.

سرهنگ محمودی خاطر نشان کرد : اگر اصول تربیتی و فرهنگی خانواده در حوزه امنیت سایبری درسال‌های بعدی در زندگی ما تغییر نکند ،در آینده ما با رشد تکنولوژی از فرهنگ استفاده از فضای سایبر فاصله زیادی خواهیم داشت.

این مقام مسئول در ادامه از تالیف یک کتاب به نام " فرزند پروری در عصر دیجیتال" توسط پلیس فتا خبر داد و گفت : به زبان ساده موضوعاتی مانند اعتیاد اینترنتی، بازی‌های رایانه‌ای، دوستی‌های اینترنتی، رفتارهای بیمارگونه در شبکه‌های اجتماعی، رابطه فضای مجازی و اعتیاد و مواد مخدر، سواد رسانه‌ای، شیوه های آشنایی کودکان با سواد رسانه‌ای مخاطرات فضای مجازی برای امنیت و حریم خصوصی کودکان و نوجوانان و راهکارهای پیشگیری و کنترل آنها در این کتاب مطرح شده است .

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی مهم ترین مسائل حال حاضر در امنیت سایبری خانواده‌ها را واقع نگری، مهر و محبت افزایی، عاطفه و عشق بیشتر به فرزندان برشمرد و افزود : در حوزه فضای سایبری ، خانواده‌ها با چهار آلودگی شامل ناامنی و آلودگی در محتوا، حضور بیهوده و نامناسب در فضای مجازی، سوء استفاده مالی و غیرمالی از اعضای خانواده ها و قرارگیری در معرض شایعات مواجه هستند که به مبانی اعتقادی ،سیاسی و اجتماعی  خانواده ها آسیب می رساند.

سرهنگ محسن محمودی اظهار داشت : پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان و کاربران است و عموم مردم می توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا استفاده از سایت cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی، با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط