رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-06 10:03
تنظیم اندازه قلم

پ

1:41
کد خبر: 150491

سرعت عمل پلیس فتا مجرم اینترنتی را ناکام گذاشت

jpg

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری عامل فیشینگ و برداشت غیر مجاز از حساب شهروند رشتخواری از توابع استان خراسان رضوی ، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ جهانشیری رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در خبر تازه ای گفت: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا شهرستان جوین از توابع استان خراسان مراجعه و خواستار رسیدگی به شکوائیه خود با موضوع برداشت غیر مجاز از حساب بانکی اش شد.

سرهنگ جهانشیری ادامه داد: در راستای رسیدگی به پرونده مفتوحه با موضوع برداشت غیر مجاز به مبلغ 480 میلیون ریال در پلیس فتا شهرستان جوین کارشناسان دریافتند شاکی هنگام خرید اینترنتی مورد سوء استفاده فیشرها قرار گرفته و علی رغم دارا بودن رمز پویا، اطلاعات کارت بانکی خود را در سایت جعلی وارد کرده و همزمان تمام موجودی حساب خود را از دست داده است.

این مقام مسئول افزود: به دنبال استعلامات صورت گرفته مشخص شد وجوه سرقت شده به حساب فردی در تهران واریز شده که بلافاصله اقدام انسداد حساب مقصد، توسط کارشناسان پلیس فتا شهرستان جوین صورت گرفت. 

وی تصریح کرد: با مراجعه صاحب کارت مسدود شده به پلیس فتا شهرستان جوین آخرین قطعه پازل کلاهبرداری توسط پلیس تکمیل شد و مشخص شد متهم اصلی یا همان عامل ایجاد صفحه جعلی ضمن سرقت موجودی حساب شاکی طعمه خود را در سایت دیوار دنبال و پس از برقراری تماس با واریز وجوه سرقتی به حساب فرد دیگر اقدام به خرید 480 میلیون زعفران کرده که در نهایت قبل از رسیدن به هدف شوم خود با هوشیاری و اقدام به موقع پلیس فتا شهرستان جوین مجرم اصلی شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی به کاربران فضای سایبری توصیه کرد: هنگام خرید اینترنتی مراقب صفحات جعلی که شباهت زیادی به درگاه بانکی دارند باشید و تا قبل از اطمینان از اصالت صفحه مورد نظر اطلاعات کارت بانکی خود به همراه رمز دوم یا پویا را وارد نسازید.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد : کاربران فضای سایبری جهت کسب اطلاعات ، اخبار و حوادث سایبری می توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به نشانی www. cyberpolice.ir  و نقطه نظرات خود را در قسمت گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط