رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-07 08:53
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 150504

عکاس مبتدی عامل انتشار تصاویر غیر اخلاقی در اینستاگرام

گرداننده صفحه ایسنتاگرامی مروج فرهنگ ابذال در یزد دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان یزد از دستگیری عامل ترویج تصاویر غیراخلاقی در فضای مجازی در شهریزد خبر داد.

سرهنگ ابوطالبی رئیس پلیس فتا یزد در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع ‌رسانی پلیس فتا عنوان کرد: در پی رصد و گشت زنی‌های مستمر فضای‌ مجازی توسط کارشناسان این پلیس در راستای مقابله با عاملان انتشار محتوای خلاف عفت و اخلاق عمومی در شبکه‌های اجتماعی صفحه اینستاگرامی شناسایی شد که اقدام به انتشار تصاویری نامتعارف از مدلینگ و عروسی ومروج فرهنگ ابتذال و بی حجابی کرده بود که موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ ابوطالبی افزود: کارشناسان پلیس فتا، صفحه‌ای عمومی که گرداننده آن محتوای مجرمانه را تولید و نشر می‌داد را مورد بررسی فنی قرار دادند و توانستند گرداننده این صفحه را شناسایی و با هماهنگی مرجعه قضائی متهم را به پلیس فتا احضار کردند . 

این مقام مسئول بیان داشت : متهم که عکاس مبتدی و جوانی بود در خصوص انتشار محتویات غیر اخلاقی در ایستاگرام بیان داشت اطلاعی از جرم بودن انتشار این ‌گونه تصاویر در فضای مجازی نداشتم و به خاطر علاقه به عکاسی اقدام به بارگزاری این تصاویر در صفحه اینستاگرامی کرده بودم.

وی تصریح کرد: ماده چهاردهم قانون جرایم کامپیوتری, درجهت جلوگیری از اشاعه فحشاء و منکرات و ترویج دهندگان محتوای علیه عفت و اخلاق عمومی, انتشار تصاویر مبتذل و مستهجن را جرم تلقی نموده و اشاعه محتوای خلاف عفت و اخلاق عمومی حتی در صفحات کاربری خصوصی که امکان بازنشر این گونه محتواهای مجرمانه وجود دارد برای کاربران متخلف مسئولیت قانونی در پی خواهد داشت و پلیس فتا برابر قانون نسبت به شناسایی عاملین و مروجین این محتواها در فضای مجازی اقدام و مجرمین را به مرجع قضائی معرفی خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا یزد از هموطنان درخواست کرد: هرگونه محتوا و برنامه مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir   لینک مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط