رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-09 08:29
تنظیم اندازه قلم

پ

1:42
کد خبر: 150538

فریب صفحه های اینستاگرامی را نخورده و از سایت های معتبر خرید کنید

پلیس فتا ا البرز

رییس پلیس فتا البرز با بیان اینکه امروزه استفاده از اینترنت و فضای مجازی جزء جدانشدنی زندگی افراد شده است،از دستگیری کلاهبرداران اینستاگرام که اقدام به تبلیغ فروش گوشی تلفن همراه از شهروندان کرده بود، خبر داد .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد اقبالی، رئیس پلیس فتا استان البرز با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع پرونده ای به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ مبنی بر اینکه یک صفحه اینستاگرامی با تبلیغ فروش گوشی تلفن همراه ، از دو نفر از شهروندان مبلغ ۲۱۰ میلیون ریال در ازای ارسال پستی موبایل دریافت کرده و پس از واریز وجه توسط مالباختگان، دیگر پاسخگوی آن ها نبوده ، بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه شهروندان به هیچ وجه به صفحه های اینستاگرامی و کانال های تلگرامی اعتماد نکنند، اظهار داشت: ماموران در اقدام اول حساب مقصد وجوه مالباختگان را مسدود کردند و با انجام اقدامات پلیسی و فنی موفق به شناسایی متهم در یکی از استان های مرکزی کشور شدند.

سرهنگ اقبالی از دعوت متهم به پلیس فتا ساوجبلاغ  خبر داد و گفت : ضمن تحقیقات از نامبرده وی ابتدا منکر انجام هرگونه کلاهبرداری اینترنتی بود اما با مشاهده مستندات پلیسی به ناچار لب به اعتراف گشوده و به دو فقره کلاهبرداری با راه اندازی یک صفحه اینستاگرامی فروش موبایل اقرار کرد.

رئیس پلیس فتا استان البرز با اشاره به تشکیل پرونده در این خصوص و ارسال به مراجع قضائی تصریح کرد: شهروندان عزیز در صورت خرید به صورت اینترنتی در نظر داشته باشند که حتما از از سایت های معتبر استفاده کرده و فریب پیج های اینستاگرامی و کانال های تلگرامی را نخورند.

این مقام مسئول با بیان این که معمولا این صفحات مبلغ کالاها را به میزان قابل توجهی پایین تر از بازار اعلام می کنند تا افراد را به خرید آن ها تحریک کنند، خاطرنشان کرد: کاربران اینترنتی می توانند برای اطلاع از آخرین روش های کلاهبرداری و دریافت نکات پیشگیری از کلاهبرداری های سایبری به سایت پلیس فتا مراجعه کنند.

سرهنگ اقبالی  ضمن تاکید بر اینکه پلیس فتا با چنین اشخاصی طبق قانون در کمترین زمان ممکن برخورد خواهد کرد، از عموم مردم خواست:در صورت مشاهده موارد مشابه یا سایر جرایم رایانه‌ای موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط