رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-09 09:44
تنظیم اندازه قلم

پ

1:12
کد خبر: 150542

کلاهبرداری پسر نوجوان مازنی در پوشش کانال‌های دوست یابی

رئیس پلیس فتا استان مازندران خبر داد

رئیس پلیس فتا استان مازندران از شناسایی و دستگیری پسر نوجوانی که  با راه اندازی کانال‌های دوست یابی در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبر داد . 

سرهنگ دوم سامع خورشاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر اعلام کرد: در پی کلاهبرداری های متعدد از هموطنان در اکثر نقاط استان مازندران در خصوص کانال های  دوست یابی ، در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل و با ثبت اظهارات شکات موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

در ادامه وی گفت: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیان و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم ساکن  یکی از شهرهای استان بوده، با هماهنگی مقام قضائی کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا استان مازندران طی عملیاتی پیچیده موفق به شناسایی و دستگیری نامبرده شدند.

سرهنگ خورشاد بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شده و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده ضمن اقرار به جرم خود به کلاهبرداری به میزان 500.000.000 ریال اعتراف کرد و انگیزه خود را کسب درآمد و کلاهبرداری از شهروندان عنوان نمود.

رئیس پلیس فتا مازندران از شهروندان درخواست کرد: توصیه‌‌های پلیس فتا را جدی گرفته و آنها را به کار ببندید تا در معرض این‌گونه کلاهبرداری قرار نگیرید و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارید.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط