رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-09 11:44
تنظیم اندازه قلم

پ

2:28
کد خبر: 150545

کاهش 79 درصدی جرایم در حوزه برداشت غیر مجاز

پلیس فتا

رئیس پلیس فتا سمنان در 6 ماهه اول سال جاری شاهد کاهش 79 درصدی جرایم در حوزه برداشت به صورت غیرمجاز بوده‌ایم که فعال نمودن رمز پویا یکی از دلایل کاهش جرایم سایبری در این حوزه است .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این موضوع به خبرنگار ما گفت: امروز پلیس فتا استان سمنان با بهره‌گیری از کارشناسان جوان، خبره و تحصیل کرده یک مجموعه به‌ روز و پویا بوده و اصلی‌ترین هدف آن حفظ امنیت و آرامش شهروندان از طریق پاکسازی فضای مجازی می باشد که این از همت بالای این مجموعه است.

وی گفت: کلاهبرداری اینترنتی، هتک حیثیت و مزاحمت اینترنتی در 6 ماهه اول سال جاری بیشترین جرایم در سطح استان بوده و این روند ناشی از سهل‌انگاری و اعتماد بی‌جا به افراد و کلاهبردارن سایبری و همچنین عدم آگاهی کاربران در حفظ و نگهداری اطلاعات مالی و خصوصی و سرقت آن توسط مجرمان سایبری است. 

این مقام سایبری از ادامه کاهش پرونده‌های مربوط به برداشت وجه از حساب کاربران خبر داد و گفت: در 6 ماهه اول سال جاری شاهد کاهش 79 درصدی جرایم در حوزه برداشت به صورت غیرمجاز بوده‌ایم که فعال نمودن رمز پویا یکی از دلایل کاهش جرایم سایبری در این حوزه است .

سرهنگ صادقی اظهارکرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی برای جوامع هدف، طراحی و توزیع تولیدات آموزشی، تهیه هشدارهای سایبری وغیره متناسب با فراوانی جرایم سایبری نقش بسزایی در کاهش جرایم داشته است و می‌طلبد کاربران فضای مجازی با بهره‌گیری از محتوای تولیدی کاربردی  پلیس فتا، همواره دانش سایبری خود را ارتقاء داده و دست کلاهبرداران و شیادان اینترنتی را کوتاه کنند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان عنوان کرد: اگرکاربران با احتیاط در این فضا گام بردارند و توصیه‌های امنیتی پلیس فتا در نحوه استفاده امن از فضای مجازی را همچنان رعایت کنند، می‌توانیم شاهد کاهش وقوع جرایم سایبری در استان سمنان بوده و فرصت ارتکاب جرم را از مجرمان بگیریم.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش آمار جرائم کلاهبرداری، به عموم شهروندان سمنانی توصیه کرد : ساده‌ترین روش مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان بارگذاری تبلیغات اغواکننده با قیمت‌های وسوسه‌انگیز و دریافت بیعانه است ؛ لذا کاربران به سادگی فریب وعده‌های پوچ و تبلیغات اغواکننده کلاهبرداران را نخورده و قبل از دیدن کالا و اطمینان اصالت آن و همچنین مدارک کالا اقدام به پرداخت بیعانه نکنند.

وی با توجه به پرونده‌هایی که با موضوع هتک حیثیت و مزاحمت‌های اینترنتی در 6 ماهه نخست سال جاری  تشکیل ‌شده ، بیان کرد: با توجه به استفاده روز افزون کاربران از شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه متاسفانه همزمان شاهد افزایش پرونده‌های مزاحمت و هتک حیثیت هستیم، بنابراین کاربران فضای سایبر و به خصوص خانواده‌ها باید در استفاده از این شبکه‌ها هوشیار بوده و با رعایت نکات امنیتی مانع ورود و دست‌اندازی مجرمان سایبری به حریم خصوصی خود شوند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده تمام تلاش خود را برای برقراری امنیت سایبری هموطنان و آسودگی خاطر آنها به کار خواهد بست؛ لذا کاربران می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا شماره تلفن 096380 تماس حاصل کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط