رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-09 13:18
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 150561

کلاهبرداری رایانه ای 400 میلیون ریالی با عنوان فروش امتیاز وام

فروش وام

رئیس پلیس فتا استان گلستان از کشف یک پرونده کلاهبرداری رایانه ای 400 میلیون ریالی و دستگیری متهمی خبر داد که با تبلیغات در فضای مجازی با عنوان فروش امتیاز وام، اقدام به کلاه ‌برداری از شهروندان می کرد . 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ "ابراهيم پرسا" رئیس پلیس فتا استان گلستان در تشریح این خبر اظهار کرد: طی روزهای اخیر شهروندی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد که فردی با درج آگهی دروغین در سایت دیوار وی را فریفته و مبلغ 400میلیون ریال از وی کلاه ‌برداری کرده است.

سرهنگ پرسا افزود: شاکیه عنوان کرد چـندي پيش يک آگـهي فـروش امتـياز وام را در فضای مجازی مشـاهده کرده که فردی با معـرفـي خود به‌ عنوان کـارمـنـد بانک، بنـده را تحـريـک و اعتمـادم را جـلـب کرده و درنهایت با دریافت دو فـقـره چـک از من ،  اقـدام به خـريـد کـالا نمـوده و باگذشت چند هفته، دیگر پاسخگو نیست."

این مقام انتظامی ادامه داد : با تکمیل تحقیقات توسط کارشناسان پلیس فتا گلستان، نهایتاً پس از هماهنگی با مرجع قضایی متهم در یکی از شهرستان‌های حومه گرگان دستگیر شد و در اظهاراتش این‌گونه اعتراف کرد که " در سايت ديـوار و شيـپـور اقدام به درج آگهي فـروش وام با سود کم و بازپرداخت درازمدت می کردم و با اغـفـال افـراد و دريافت چک بانکی از آنها ، کـالا خـريداري می کردم". 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : سودجویان سایبری از نیازهای مالی برخی از شهروندان سوءاستفاده کرده و با انجام تبلیغات فریبنده کاربران را به دام خود می‌اندازند و با شگردهای مختلفی از آن‌ها کلاه ‌برداری می‌کنند. 

وی گفت: شهروندان به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بیش ‌از حد اعتماد می‌کنند و غافلند از این‌که هویت‌ها در این فضا می‌تواند غیرواقعی باشد. 

رئیس پلیس فتا گلستان بیان داشت : کلاه‌برداران با شگردهای مختلف در کمین کاربرانی هستند که دانش و آگاهی کافی ندارند و یا طمع می‌کنند.

سرهنگ پرسا از شهروندان خواست: در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس    www.Cyberpolice.ir     بخش گزارشات مردمی گزارش کنند و هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرید.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط