رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-15 11:41
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 150634

برگزاری کارگاه آموزشی " لزوم آشنایی با تهدیدات فضای مجازی"در جمع کارکنان سپاه

مراقبت

کارشناس پلیس فتا استان قم با حضور در جمع تعدادی از کارکنان سپاه پاسداران استان به تشریح لزوم آشنایی با تهدیدات و آسیب های فضای مجازی ومسائل پیرامون آن پرداخت.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:کارشناس پليس فتا قم در جمع کارکنان سپاه پاسداران در سالن اجتماعات یگان میزبان،لزوم آشنایی و هوشیاری در مقابل آسيب‌ها وتهديدات فضاي مجازي را جدي دانست و اظهار داشت: با توجه به رشد قارچ گونه جرائم در سالهای اخیر،لازم است تهدیدات و فرصت ها در این فضا شناسایی شوند و علاوه برجنبه های مثبت عناصر فضای مجازی شامل تلفن همراه، شبکه های اجتماعی وغیره جنبه منفی آن را نیز مد نظر قرارگیرد.

وی گفت : همانطور که آمارها نشان می دهد؛شبکه هاي اجتماعي به همان اندازه که براي شما جاذبه دارد در صورت عدم آگاهي از مخاطرات آن و توجه نکردن به هشدارهاي پليس نه تنها خود شما، بلکه اعضاي خانواده شمارا نيز مي تواند در معرض خطر قرار خواهد داد و چيزي جز پشيماني در بر نخواهد داشت.

کارشناس پلیس فتا قم افزود: جذابيت هاي فضاي مجازي در حد متعارف و معقول آن مي تواند هر کسي را سرگرم نمايد، اما مراقب باشید استفاده از اين فضا و تجهيزات به قيمت به انزوا کشيدن شما وخانواده شما در زندگي و به مخاطره انداختن آينده اتان نشود.

این کارشناس در بخشی از سخنان خود از مدیریت اطلاعات کاربران خواست:دقت لازم را در این خصوص داشته باشند و اطلاعات شخصی و خصوصی خود را در هاردهای اکسترنال یا حافظه های جانبی ذخیره سازی نمایند و از اتصال  مستقیم تجهیزاتی که حاوی این اطلاعات هستند  بصورت  مستقیم به اینترنت جدا" خودداری کنند.

وی در اين کارگاه به مباحثي پيرامون پيشگيري از سرقت اطلاعات بانکي کاربران، به روش ها و شيوه کلاهبرداري هاي اينترنتي اشاره کرد و راههاي پيشگيري از اين قبيل سوء استفاده هاي مالي و فيشينگ، هک کردن، تهديدات خودپردازها و سامانه هاي فروش، تهديدات شبکه هاي اجتماعي، تهديدات موبايل، روش هاي نوين ارائه اينترنت و همچنين بانکداري الکترونيک را براي حاضرين در اين كارگاه آموزشي ارائه داد.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط