رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-19 13:24
تنظیم اندازه قلم

پ

1:37
کد خبر: 150710

کلاهبرداری در سایت دیوار با پرداخت بیعانه

..

رئیس پلیس فتا استان بوشهر از شناسایی و دستگیری فردی که با درج آگهی جعلی در سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ "مهدی قاسمی"  رئیس پلیس فتا استان بوشهر در تشریح این خبر گفت: با مراجعه تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان در سایت دیوار، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد و موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: بررسی‌های اولیه از شاکیان نشان داد که آنها از طریق آگهی درج شده در سایت دیوار قصد خرید لبتاب داشته‌اند که پس از واریز مبلغی به عنوان بیعانه به شماره حساب اعلام شده، فروشنده دیگر پاسخگو نبوده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: این متهم  با درج آگهی با قیمت وسوسه‌انگیز لبتاب در سایت دیوار، اقدام به اخذ بیعانه از قربانیان می‌کرد و پس از اخاذی از چندین نفر سیم کارت خود را تعویض و مجدداً با مشخصات دیگری اقدام به درج آگهی می‌کرده است، در نهایت کارشناسان پلیس فتا پس از انجام یک‌ سری اقدامات فنی و تخصصی و هماهنگی با دادسرا،  متهم را طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند و ادوات و تجهیزات رایانه‌ای و الکترونیکی وی را کشف و ضبط کردند.

سرهنگ قاسمی به هموطنان تأکید کرد: در استفاده از فضای مجازی برای تبادل یک کالا باید همواره این مهم را در نظر داشت که ممکن است تبلیغ صورت گرفته برای کالا ماهیت واقعی نداشته باشد و در پس شماری از این تبلیغات، افرادی شیاد فعالیت می‌کنند که ممکن است قصد کلاه‌برداری داشته باشند.

این مقام مسئول ادامه داد: عده‌ای از کاربران خریدار تصور می‌کنند‌ اگر فروشنده شماره حساب و یا شماره تلفن  و آدرس خود را در آگهی درج کند می‌توان به او اعتماد کرد  اما این تصور اشتباه است زیرا ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر خاطر نشان کرد‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند، همچنین شماره تماس 07721824732 به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سؤالات شهروندان است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط