رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-27 09:07
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 150733

گوگل، سطح حفاظتی کاربرانی که تحت پوشش برنامه محافظت پیشرفته (APP) هستند را افزایش می‌دهد

گوگل

برنامه حفاظت پیشرفته (APP) توسط گوگل با هدف حفاظت از کاربران در سطح بالا و اطلاعات حساس که در معرض خطر حملات قرار دارند، طراحی شده است. شرکت گوگل نیز از بهتر شدن کارایی حفاظت در برابر بدافزارهای پیشرفته‌تر خبر داد.

در ماه مارس، گوگل اطلاعات مربوط به حملات مورد حمایت دولت را به اشتراک گذاشت. این غول فناوری نشان داد که تقریباً چهل‌هزار هشدار از حملات فیشینگ یا بدافزار برای کاربران خود در طول سال 2019 صادر کرده است و خبر خوب آن است که در مقابل این حملات، APP توانایی حفاظت از همه کاربرانش را دارد.

APP از دسترسی غیرمجاز به حساب‌ کاربرانش جلوگیری می‌کند و اطلاعات کاربران را از بارگیری‌های مضر، ایمن می‌سازد. APP قویترین حمایت‌ در برابر فیشینگ و ربوده شدن حساب کاربران است که به‌طور خاص برای حساب‌هایی با بیشترین خطر طراحی شده است. 

این برنامه حفاظت خاصی را در برابر فیشینگ انجام می‌دهد و همچنین حفاظت در برابر حملات به حساب‌های Google، برنامه‌های مخرب و... را در دستور کار خود قرار داده است.

گوگل اعلام کرد که با استفاده از سیستم بلادرنگ برای تجزیه‌وتحلیل در مورد بارگیری‌های مشکوک، از کاربران خود درخواست می‌کند که آیا می‌خواهید اطلاعات را برای تجزیه‌وتحلیل در سیستم‌های شناسایی ضد بدافزار خود ارسال نمایید؟

به‌طور مثال وقتی Chrome بارگیری یک پرونده را مشکوک تشخیص ‌دهد، کاربران یک پیام جدید مشاهده می‌کنند که آیا می‌خواهید پرونده را برای بررسی بدافزار به Google Advanced Protection ارسال نمایید؟ سپس مرورگر ایمن گوگل آن را اسکن می‌کند و در صورت عدم ایمن بودن پرونده، به کاربر هشدار می دهد.

این ویژگی به‌طور پیش‌فرض در همه کاربرانی که در برنامه Advanced Protection ثبت‌نام کرده‌اند، فعال می‌شود. کاربرانی که هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند می‌توانند با استفاده از امنیت داخلی تلفن خود (Android 7.0 به بالا یا در iPhone با iOS 10.0 به بالا) با Google Smart Lock یا امنیت سازگار با FIDO به این برنامه بپیوندند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط