رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

کلاهبرداری در قالب پویش نذر امام‌ رضا(ع)

1399-07-21 09:16
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 150742

پلیس فتا استان مازندران هشدار داد:

کلاهبرداری در قالب پویش نذر امام‌ رضا(ع)

کلاهبرداری درقالب پویش نذر امام‌ رضا(ع)

رئیس پلیس فتا استان مازندران با توجه به پیش‌رو بودن شهادت امام‌رضا (ع) و شکل‌گیری پویش‌های خیّرانه ازهموطنان خواست: در صورت واریز نذورات خداپسندانه به افراد بی‌بضاعت یا بیماران نیازمند، حتما از طریق سایت‌ مؤسسات معتبر و درگاه های پرداخت اصلی اقدام کنند.

پايگاه اطلاع‌رسانی پليس فتا: سرهنگ سامع خورشاد، رئیس پلیس فتا استان مازندران در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی تبلیغات جمع‌آوری نذورات و کمک برای نیازمندان، شاهد ارسال لینک‌های جعلی در کانال‌ها و شبکه‌های‌اجتماعی هستیم که با سرقت اطلاعات بانکی شهروندان حساب بانکی افراد را خالی می‌کنند. 

وی افزود: در این روش، نه ‌تنها هیچ کمک مالی خیرین به ‌دست نیازمندان نمی‌رسد، بلکه با افشای اطلاعات حساب بانکی آنان، زمینه سوء‌استفاده از حساب بانکی‌شان نیز فراهم می‌شود.

سرهنگ خورشاد گفت: شهروندان باید مراقب باشند که واریز نذورات خداپسندانه به افراد بی‌بضاعت یا بیماران نیازمند، حتما از طریق سایت‌ مؤسسات معتبر و درگاه پرداخت اصلی صورت پذیرد و هموطنان به هیچ عنوان به پیام‌های تبلیغاتی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی اطمینان نکنند.

این مقام مسئول ادامه داد: متأسفانه برخی افراد به این موارد توجه نمی کنند که منجر به از دست دادن موجودی حساب بانکی آن ها می‌شود؛ لذا برای جلوگیری از تحمیل چنین ضررهایی حتما خبرهای مربوطه را از طریق رسانه جمعی و شماره حساب‌های اعلامی توسط نهادهای معتبر دنبال کنند.

رئیس پلیس فتا استان مازندران‌ از هموطنان خواست: توصیه‌‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارید.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید