رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-29 08:27
تنظیم اندازه قلم

پ

1:28
کد خبر: 150747

شناسایی پسر نوجوان گرداننده درگاه پرداخت جعلی

درگاه جعلی

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران از شناسایی و دستگیری گرداننده درگاه پرداخت جعلی خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ رضا ملوکی رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران درتشریح این پرونده قضایی اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از کارت وی از طریق خرید اینترنتی، رسيدگي به پرونده در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت. 

این مقام انتظامی از شناسایی متهم خبر داد و گفت: بعد از اقدامات تخصصی و فنی ‌مهندسي تیم کارشناسان پليس فتا، متهم مورد شناسایی قرارگرفت و لیستی شامل تعداد 150 شماره کارت‌ عابر بانک به همراه رمزدوم از وی کشف شد. 

وی در ادامه افزود: متهم در مواجهه با مستندات جمع‌آوری‌شده، لب به اعتراف گشود و گفت ازطریق تبلیغات داخل کانال‌های تلگرامی، کاربران را به صفحات درگاه‌های جعلی هدایت می‌کرده و با کلاهبرداری به روش فیشینگ، اقدام به اخذ مشخصات کارت بانکی و خالی کردن حساب آن‌ها در فرصت مناسب می‌کرده است. 

سرهنگ ملوکی اظهارکرد: بهترین روش مقابله با این نوع از حمله‌های فیشینگ دقت به URL درگاه پرداخت است؛ درگاه‌های پرداخت بانک‌ها از کد‌های امنیتی باضریب اطمینان بالا استفاده می‌کنند و در ابتدای آدرس سایت عبارت https:// درج می می شود ؛ استفاده از سیستم‌های انتقال وجه معتبر مانند پی پینگ هم مفید است ؛ در ضمن هر یک از سایت‌های بانک‌ها از آدرس مشخصی برای درگاه پرداخت خود استفاده می‌کنند بنابراین هرنوع آدرس دیگری می‌تواند نشانه یک حمله فیشینگ باشد. 

رییس پلیس فتا شرق استان تهران خاطرنشان کرد: پلیس فتا با هرگونه فعالیت سوء و هنجارشکن برخورد کرده و در این خصوص هیچ‌گونه ملایمتی نخواهد داشت.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هرنوع مشکلی می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند و با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  درخواست خود را ثبت کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط