رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-06 08:19
تنظیم اندازه قلم

پ

2:05
کد خبر: 150764

17 میلیارد کلاهبرداری با ترفند کمک خیرخواهانه

0010

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با 17 میلیارد ریال کلاهبرداری از یک شهروند توسط ماموران پلیس فتا خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرگرد یوسف شاکری رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی انجام اقدامات اطلاعاتی ماموران پلیس فتا استان، فردی که در شبکه‌های اجتماعی، با شهروندان ارتباط برقرار می‌کرد و با این ترفند که جهت کمک خیرخواهانه، می‌خواهد از طریق یک دیپلمات، مبلغ دو میلیون دلار در کشور ایران به افراد نیازمند کمک کند، شناسایی و اقدامات پلیسی برای دستگیری وی آغاز شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم برای عادی جلوه دادن ترفندش، اعلام کرده بود که برای این اقدام نیاز به یک فرد مطمئن در داخل کشور دارد، افزود: متهم در نهایت موفق می‌شود با یکی از شهروندان تماس برقرار نموده و در نهایت او را متقاعد می‌کند تا مبلغ 17 میلیارد ریال را از طریق صرافی‌ها به حسابش واریز کند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی ادامه داد: در روند رسیدگی به پرونده با سرنخ‌های موجود مشخص می‌شود که متهم در یکی از کشورهای همسایه حضور داشته و از طریق پاسپورتش مبلغ بیست هزار دلار را از صرافی دریافت می‌کند.

سرگرد یوسف شاکری با اشاره به اینکه با اقدامات فنی، متهم در چتر اطلاعاتی ماموران پلیس فتا قرار می‌گیرد، افزود: با گذشت مدت کوتاهی از این موضوع مشخص شد که متهم در تاریخ 21 تیرماه سال جاری وارد کشور شده و در آبان ماه نیز قصد خروج از کشور را دارد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در طول این مدت، متهم کاملاً زیر نظر بوده، تصریح کرد: با رصد فعالیت‌های این فرد که به صورت مستمر توسط ماموران پلیس فتا انجام می‌شد، محل اختفای وی در استان مازندران مورد شناسایی قرار می‌گیرد.

رئیس پلیس استان خراسان شمالی یاد آور شد: با نیابت قضائی و همکاری پلیس فتا استان مازندران متهم در یک عملیات غافلگیرانه و گسترده در مخفیگاهش دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس فتا خراسان شمالی منتقل می‌شود.

سرگرد یوسف  شاکری با اشاره به اینکه در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد که متهم در حال حاضر دارای 25 فقره پرونده در حال رسیدگی در سراسر کشور با موضوع فیشینگ است، خاطرنشان کرد: این پرونده کماکان در حال بررسی بیشتر است که به‌ محض تکمیل شدن، برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان بیان داشت : شهروندان می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  قسمت ثبت گزارشات مردمی اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط