رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-23 09:25
تنظیم اندازه قلم

پ

1:50
کد خبر: 150779

دسترسی به واتس آپ از طریق سیم کارت سرقتی

فروش آیفون سرقتی و دسترسی به واتس آپ

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان از کشف پرونده سرقت گوشی هوشمند و دسترسی به واتس آپ یکی از شهروندان خبر داد و گفت: فقر معیشتی و اخلاقی دو عامل مکمل برای ارتکاب این عمل مجرمانه بوده است.

سرگرد "احسان بهمنی" سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا اظهار داشت: شاکیه به پلیس فتا استان مراجعه و ضمن ارائه مرجوعه قضایی،اظهار داشت که خرداد ماه سال گذشته در مدرسه گوشی موبایلم سرقت شد و پس از یک هفته اقدام به مسدود کردن سیم کارت کردم.

وی افزود: شاکیه اقدام به فعال سازی مجدد و دریافت سیم کارت جایگزین از طریق دفاتر خدمات مشتریان می کند و واتس آپ را دوباره فعال می سازد که متوجه چت های انجام شده با اکانت واتس آپ خودش می شود.

این مقام انتظامی گفت: با احضار شخص استفاده کننده از اکانت واتس آپ مشخص شد وی با دسترسی به شماره سیم کارت سرقتی با نامزدش ارتباط داشته است و این سیم کارت توسط همکلاسی اش به او داده شده است.عاقبت شخص استفاده کننده از گوشی موبایل معلوم و به پلیس فتا احضار شد، شخص مربوطه با مشاهده  آگهی فروش ارزان قیمت یک دستگاه آیفون در وب سایت دیوار به صورت حضوری به منزل آگهی دهنده مراجعه و با پرداخت مبلغ توافقی ، دستگاه سرقتی را تحویل می گیرد.

این مقام مسئول بیان داشت: سرانجام با جمع آوری ادله دیجیتال و تکمیل تحقیقات میدانی ، مشخص شد  که سارق همکلاسی شاکیه است که پس از سرقت گوشی بلافاصله انتقال مالکیت به سیم کارت جدیدی انجام داده است و سیم کارت سرقتی را به همکلاسی دیگری داده است  و پس از مدتی اقدام به فروش گوشی موبایل کرده است ، بنابراین متهمه پس از ندامت و پشیمانی همراه با پرونده متشکله به دادسرا معرفی شد.

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان در تشریح این خبر عنوان کرد : از عوامل کلیدی در بروز این مدل از جرائم سایبری وجود فقر اخلاقی و معیشتی در زندگی این مجرمین می باشد، این عوامل موجب پیدایش فحشا و اعتیاد به مواد مخدر هم می شود. توسعه کسب و کارهای دیجیتال در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مجازی همراه با نظارت و سازماندهی از راهکارهای مطلوب برای فقرزدایی و تولید ثروت عادلانه می باشد.

سرگرد بهمنی خاطر نشان کرد : مطلوب است شهروندان به صورت مستمر برای مشاهده محتوای آموزشی،مطالعه اخبار جرائم سایبری، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط