رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-22 12:47
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 150781

دستگیری اخاذ 3 میلیاردی در شیراز

فتا

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری فردی خبر داد که با تهدید به انتشار فیلم و عکس‌های خصوصی شاکی اقدام به اخاذی 3 میلیارد ریالی از وی كرده بود.

سرهنگ "حشمت سلیمانی" در گفت‌وگو با خبرنگار پلیس فتا، در تشریح این خبر اظهار داشت: فردي كه رئيس يكي از شركت‌هاي خصوصي در شيراز بود با ارائه مرجوعه قضائي به پليس فتا، مدعی دریافت پیام‌هایی تهدیدآمیز از شخصي ناشناس در شبكه اجتماعي واتساپ بود که در قبال عدم پخش فیلم و عکس‌های خصوصی‌ اش، درخواست واریز مبلغ 5 میلیارد ریال از او را داشت.

وی افزود: کارآگاهان سایبری پلیس فتا شروع به جمع‌بندی مدارک و سرنخ‌های موجود كردند و با به‌ کارگیری ترفندهای فنی و پلیسی، موفق شدند فرد اخاذ را شناسايي کنند و با هماهنگی مراجع قضایی در يك اقدام غافلگيرانه آن را يكي از محله‌هاي شيراز دستگير کردند.

این مقام انتظامی گفت: متهم كه همكار شاكي در آن شركت بود در بازجویی‌ اولیه عنوان کرد که به علت اختلافات حسابي که با وي داشتم ضمن تهدید به انتشار اطلاعات شخصی وی، تاکنون مبلغ 3 ميليارد ريال از او اخاذي كرده ام.

سرهنگ "سلیمانی" با بيان اينكه متهم پس از سير مراحل قانوني روانه زندان شد، به کاربران فضای مجازی توصيه كرد: هرگونه رد و بدل کردن عکس و فیلم خصوصی در فضای مجازی می‌تواند منجر به تخریب بنیان خانواده، جایگاه خانوادگی و اجتماعی افراد شود.

رئیس پلیس فتا استان فارس خاطر نشان کرد: هرگونه ارتباط و ردوبدل کردن عکس و فیلم خصوصی در فضای مجازی می‌تواند منجر به یک فاجعه و آبروریزی شود، بنابراین مراقب ارتباطات در این فضا باشید؛ ضمناً کاربران می‌توانند جهت دریافت هرگونه مشاوره از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اقدام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط