رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-23 08:15
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 150783

اغفال هموطنان با آگهی های جعلی کار در منزل

کار در منزل

رئیس پلیس فتا استان کرمان، از شناسایى عامل کلاهبردارى از شهروندان با ترفند درج آگهی جعلی و فریبنده کار در منزل در سایت دیوار خبر داد.                                

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ امین یادگارنژاد، رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر اظهار داشت:  در پی مراجعه خانمی به این پلیس که با در دست داشتن مرجوعه قضایى، درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر کلاهبردارى از طریق سایت دیوار با آگهی جعلی   را داشت، این موضوع به طور ويژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. 

وی افزود: شاکی در اظهاراتش عنوان داشت که با توجه وضعیت بد اقتصادی در سایت‌ دیوار با یک آگهی فرینده کار در منزل مواجه شدم و پس از برقراری ارتباط در تگرام و عضو شدن در کانال، صاحب آگهی تقاضای مبلغ ناچیز حدود 400 هزار ریال را از من داشت که پس از واریز مبلغ،  با وعده های دروغین و فریبنده کانال و ایدی تلگرامم را حذف  کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با انجام تحقیقات پلیسی و با بررسی‌های به عمل آمده متهم به هویت معلوم مورد شناسایی قرار گرفت.

سرهنگ یادگارنژادگفت: سایت‌های تبلیغاتی انجام معامله را در بستر فیزیکى بر عهده خریدار و فروشنده واگذار کرده‌اند، بنابراین شهروندان بهتر است حتی المقدور قبل از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله، تبادل وجهى را انجام  ندهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

این مقام مسئول به شهروندان توصیه کرد: اگر با چنین تبلیغاتی مواجه شدید و به دنبال کسب درآمد از طریق مشاغل پاره وقت هستید قبل از واریز هرگونه وجه، حتما از صحت و سقم این مشاغل اطمینان حاصل نمایید و ضمن هوشیاری  و دقت لازم  در خصوص آگهی‌های کار در منزل مانند بسته بندی کالا ، چسباندن پاکت‌های هدیه، بسته‌بندی در منزل و مواردی از این قبیل، بسیار مراقب باشید، زیرا احتمال کلاهبرداری در اینگونه موارد وجود دارد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان خاطرنشان کرد : سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط