رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

وعده کار در منزل همچنان قربانی می‌گیرد

1399-07-22 11:26
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 150784

رئیس پلیس فتا استان قم:

وعده کار در منزل همچنان قربانی می‌گیرد

هشدار

رئیس پلیس فتا استان قم با توجه به افزایش شکایت مردمی در خصوص کلاهبرداری کار در منزل گفت: کلاهبرداران همچنان از طریق درج آگهی با عنوان  کار در منزل یا کار پاره وقت، اقدام به فریب و جلب اعتماد شهروندان می‌کنند. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی موالی، رئیس پلیس فتا استان قم با بیان اینکه مراجعه به شعبات کاریابی مجوزدار یکی از عوامل پیشگیرانه در به دام افتادن اینگونه کلاهبرداری‌ها است، گفت: غالبان کلاهبرداران با درج آگهی کار در منزل یا کار پاره وقت قصد کلاهبرداری مالی و یا سوءاستفاده از اطلاعات هویتی شهروندان را دارند.

وی افزود: دراینگونه موارد کلاهبرداران با ترغیب کاربران و متقاضیان به استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی، ازآنها مطالبه پول یا اطلاعات هویتی را دارند و پس از کسب اطلاعات هویتی اقدام به اخاذی و یا هتک حرمت و حیثیت کاربر می‌کنند.

این مقام سایبری بیان کرد: با توجه به اینکه اکثر متقاضیان این نوع مشاغل بانوان خانه‌دار هستند، مجرمان از این موضوع سوءاستفاده کرده و با تبلیغات گسترده واغوا کننده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی آنها را به دام خود گرفتار می‌کنند.

سرهنگ موالی ادامه داد: شهروندان در صورت مواجهه با چنین تبلیغات فریبنده، قبل از واریز هرگونه وجه و یا ارائه اطلاعات هویتی و یا قرائت پیامک بانکی ، مجوز و تلفن آگهی دهنده استخدام را بررسی کنند و از صحت و سقم آن اطمینان حاصل نمایند.

رئیس پلیس فتا استان قم خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه‌ روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است؛ لذا کاربران در صورت مواجهه با موارد مشکوک با مراجعه به بخش مرکز فوریت‌های سایبری سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir، با ما در ارتباط باشند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید