رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-23 11:44
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 150796

عاقبت جعل و استفاده غیرمجاز از علائم تجاری

ساخت صفحه جعلی و سوءاستفاده از نام برند تولیدی معروف برای نوجوان 18ساله دردسرساز شد

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از دستگیری فردی با موضوع ساخت صفحه اینستاگرامی جعلی با نام و مشخصات یکی از شرکت های تولیدی در کشور خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا پایتخت در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت نماینده یکی از شرکت های تولیدی در کشور به پلیس مبنی براینکه شخصی ناشناس با سوءاستفاده از نام و جایگاه مدیرعامل این شرکت صفحه اینستاگرامی جعلی با مشخصات ایشان ایجاد نموده و به افراد و شرکتهای مختلف پیام هایی با محتوای شراکت و فروش کالا ارسال نموده است، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. 

این مقام انتظامی ادامه داد : مهندسین پلیس فتا تهران بزرگ در قدم اول با بررسی مستندات بدست آمده و تحقیقات گسترده سایبری، مجرم را در فضای مجازی شناسایی نمودند سپس با به دست آمدن سرنخ های اولیه و انجام استعلامات لازم هویت کامل متهم برای پلیس محرز شد.     

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: مجرم که یک نوجوان بود مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس احضار شد. وی با مشاهده ادله و مستندات پلیس لب به اعتراف گشود و بیان داشت که با توجه به معروف بودن شرکت تولیدی برای تفریح و سرگرمی و به قصد کسب مال تصمیم به انجام این کار گرفتم و از این اقدام پشیمان هستم.

رئیس پلیس فتا پایتخت تاکید کرد: شهروندان توجه داشته باشند یکی از شیوه های کلاهبرداری در فضای مجازی جعل نام و شناسه صفحات مشهور و شرکت های معتبر با دنبال کنندگان بالا  با هدف کسب درآمد نامشروع و یا اقدامات غیراخلاقی می باشد که لازم است کاربران قبل از اطمینان کامل از جعلی نبودن شناسه ی افراد و موسسات در شبکه های اجتماعی با آنها ارتباط برقرار نکنند.

این مقام سایبری خاطر نشان کرد: بهتر است صاحبان اصلی شرکت های معتبر تولیدی تنظیمات امنیتی لازم را در خصوص جلوگیری از دسترسی غیرمجاز افراد دیگر انجام دهند و در صورت مشاهده صفحات جعلی ، سریعا مراتب را جهت بررسی بیشتر به پلیس فتا اطلاع رسانی نمایند .  

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط