رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-23 12:22
تنظیم اندازه قلم

پ

0:59
کد خبر: 150806

دستگیری عامل ایجاد صفحه جعلی دانشگاه

دستگیری عامل ایجاد صفحه جعلی دانشگاه

رئیس پلیس فتا استان گیلان از دستگیری عامل ایجاد صفحه جعلی یکی از دانشگاه‌های معتبر این استان در شبکه اجتماعی‌ اینستاگرام خبر داد.

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ایرج پورمستمند، رئیس پلیس فتا استان گیلان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت مسئول یکی از دانشگاه‌های معتبر استان مبنی بر نقض حق ناشي از عناوين و علائم و نشر اکاذيب از طريق شبکه اجتماعي اينستاگرام و ايجاد مزاحمت اينترنتی توسط شخص یا اشخاص ناشناس در شبكه اجتماعی اینستاگرام، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع با اقدامات فنی و تخصصی، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرکننده دستگیر شد.

این مسئول انتظامی افزود: متهم با وجود ادله‌های پلیس به جرم خود اعتراف کرد و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شد.

سرهنگ ایرج پورمستمند گفت: هموطنان توجه داشته باشند یکی از شیوه های کلاهبرداری در فضای مجازی جعل نام موسسات شناخته شده با هدف کسب درآمد نامشروع است؛ لذا کاربران تا قبل از اطمینان کامل از جعلی نبودن صفحات شبکه‌های اجتماعی  از واریز هرگونه وجهی خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا گیلان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط