رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-27 09:42
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 150842

کشف پرونده نقض حریم خصوصی در اینستاگرام

کشف پرونده نقض حریم خصوصی در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از شناسایی و دستگیری فردی که اقدام به انتشار تصویر و فحاشی علیه دیگران کرده بود، خبرداد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدپور، رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در تشریح این خبر اظهار داشت: با شکایت فردی مبنی بر اینکه  ضمن توهین به وی در اینستاگرام ،اطلاعات خصوصی وی را منتشر کرده اند، رسیدگی به این موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از پیگیری کارشناسان پلیس فتا مشخص شد فردی صفحه‌ای در اینستاگرام ایجاد نموده است و در آن عکس شخص دیگری را بارگذاری کرده و اقدام به فحاشی علیه او نموده است که این فرد شناسایی و به این پلیس احضار شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: این فرد در مراجعه خود به پلیس فتا به جرم خود اقرار نمود و در اظهارات خود بیان داشت که این کار را به علت خصومت شخصی و چالش انجام داده است.

سرهنگ محمدپور خاطر نشان کرد: کاربران دقت داشته باشند از عکس‌های خصوصی خود در پروفایل شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنند و اطلاعات هویتی خود را در شبکه‌های اجتماعی قرار ندهند که احتمال سوء استفاده از آن‌ها متصور می‌باشد. همچنین افرادی که در فضای مجازی اقدام به توهین و از بین بردن حریم خصوصی کاربران می‌کنند باید آگاه باشند که قانون‌گذار این حق را برای مراجع ذی‌صلاح محفوظ می‌داند که طبق قانون جرایم رایانه‌ای با آن‌ها برخورد نموده و آن‌ها را به مجازات کیفرشان برسانند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط