رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-27 13:17
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 150851

پرونده مدلینگ‌های زیرزمینی روی میز پلیس فتا

بکارگیری دختران به عنوان مدلینگ جهت جذب مشتری

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی از شناسایی فردی خبر داد که  از دختران جوان به عنوان مدلینگ در فضای مجازی استفاده می‌کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ اکبر نصرتی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در تشریح این خبر گفت: طي رصد و پايش‌هاي انجام گرفته توسط کارشناسان اين پليس در فضاي مجازي، مشخص شد فردي در شبکه‌ اجتماعي اینستاگرام اقدام به ايجاد صفحه مدلينگ کرده است و تصاویری از دختران با پوشش‌های نامتعارف را در آن بارگزاری کرده است.

وی ادامه داد: با اقدامات فنی و کارشناسی صورت گرفته گرداننده صفحه مذکورمورد شناسایی قرار گرفت و با دستور مقام قضایی به اداره  پلیس انتقال یافت.

این مقام مسئول گفت: متهم با مشاهده ادله قاطع پليس لب به اعتراف گشود و اعلام کرد که صاحب مغازه پوشاک‌فروشی بوده و جهت جذب مشتری اقدام به این عمل خلاف قانون زده است؛ گفتنی است که وی در قبال پرداخت پول به دختران جوان، تصاویری با پوشش‌های نامتعارف از آنان تهیه و در شبکه اجتماعی اینستاگرام بارگزاری می کرده است.

سرهنگ نصرتی با بیان اینکه مدلینگ موجب ترویج فرهنگ بیگانگان می‌شود، گفت: این عمل زمینه سوء‌استفاده افراد سودجو را فراهم کرده و مشکلاتی را برای قشر جوان بوجود می‌آورد.

این مقام انتظامی افزود: برخی از افراد به خصوص قشر جوان تمایل به دیده شدن و معروفیت داشته و وارد فعالیت در زمینه مدلینگ می‌شوند، غافل از اینکه مدلینگ فقط ترفندی از سوی افراد سودجو در جهت رسیدن به اهداف آنان است.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی با بیان اینکه سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) به عنوان پل ارتباطی با هموطنان می‌باشد، خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی می‌توانند از این طریق با پلیس در ارتباط باشند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط