رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-29 08:44
تنظیم اندازه قلم

پ

1:02
کد خبر: 150854

شناسایی عامل تبلیغ و فروش تجهیزات ریسیور در فضای مجازی

عامل تبلیغ و فروش تجهیزات ریسیور دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی شخصی که اقدام به تبلیغ و فروش تجهیزات دریافت‌کننده شبکه‌های ماهواره‌ای در فضای مجازی می‌کرد، خبر داد.  

پايگاه اطلاع‌رسانی پليس ‌فتا: سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل عنوان کرد: کارشناسان رصد فضای مجازی این پلیس در حین پایش اینترنت با صفحه‌ای روبرو شدند که ادمین آن با تبلیغ دستگاه‌ها و تجهیزات دریافت‌کننده شبکه‌های ماهواره‌ای در اینستاگرام، تلگرام و شبکه‌های اجتماعی مختلف اقدام به فروش، نصب و راه‌اندازی آن می‌کند.

وی در ادامه اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا شروع به جمع‌آوری ادله دیجیتال در خصوص اقدامات این شخص کرده و با توجه به اینکه وی در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های مختلف به‌صورت پنهانی و با هویت‌های ناشناس اقدام به فعالیت می‌کرد، کار را برای افسران پیچیده‌تر می‌کرد.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: افسران سایبری پس از به دست آوردن سرنخ‌ها و اقدامات فني و پلیسی، متهم را شناسایی و در عملیات زیرکانه به همراه تجهیزات و دستگاه‌های مکشوفه وی را دستگیر و با تکمیل پرونده تحویل مراجع قضایی دادند.

اين مقام انتظامي با اشاره به اینکه هم‌وطنان عزیز توجه داشته باشند که تبلیغ و فروش کالاهای ممنوعه در اینترنت جرم انگاری شده و پلیس با فعالان در این حوزه برخورد جدی خواهد داشت، خاطر نشان کرد : کاربران می‌توانند جهت گزارش هرگونه صفحات فروش کالای ممنوعه در فضای مجازی از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اقدام کنند. 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط