رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-27 13:09
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23
کد خبر: 150855

کشف 92 درصدی پرونده های جرائم سایبری در استان گلستان

امنیت در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان گلستان از کشف92 درصدی جرائم فضای مجازی در شش ماهه اول سال99 در استان گلستان خبر داد و گفت: پایین بودن آگاهی و سطح دانش کاربران باعث سوءاستفاده افراد فرصت‌طلب در فضای مجازی شده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ ابراهيم پرسا، رئیس پلیس فتا استان گلستان در تشریح این خبر اظهار داشت: پلیس فتا گلستان در شش‌ماهه اول سال 1399 بیش از 92 درصد از پرونده‌هایی را که با طرح شکایت‌های مردمی به این پلیس واصل‌شده است را کشف کرده است.

وی افزود: در شش‌ماهه اول سال جاری، از تعداد پرونده‌های واصله به پلیس فتا نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش 11 درصدی را شاهد بودیم که از کل پرونده‌های متشکله در این مدت، 35 درصد مربوط به جرائم هتک حيثيت و نشر اکاذيب، تهدید و مزاحمت  اینترنتی بوده و 27 درصد برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی و 25 درصد نیز مربوط به کلاه‌برداری رایانه‌ای بوده است.

این مقام مسئول گفت: آمارها نشان می‌دهد که میزان وقوع پرونده‌های مالی و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد، با راه‌اندازی رمز دوم یک‌بارمصرف کاهش داشته است و در این مدت نیز با توجه به‌غفلت و سهل‌انگاری برخی از شهروندان، متأسفانه پرونده‌های هتک حیثیت و نشر اکاذیب در صدر جرائم موجود قرارگرفته است.

سرهنگ پرسا گفت: پایین بودن سطح آگاهی و دانش کاربران و اعتماد بیش‌ازحد به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باعث سوءاستفاده افراد فرصت‌طلب در فضای مجازی می‌شود. متأسفانه برخی از شهروندان نیز فضای مجازی را بستری امن تصور می‌کنند و تصاویر خصوصی و اطلاعات شخصی خود را در این فضا به اشتراک می‌گذارند.

این مقام انتظامی از کاربران خواست: برای نگهداری اطلاعات شخصی خود از حافظه خارجی(هارد اکسترنال) استفاده کنند و تصاویر خصوصی خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر نکنند.

رئیس پلیس فتا گلستان خاطر نشان کرد:کاربران در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش گزارش‌ها مردمی با ما در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط