رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-28 09:28
تنظیم اندازه قلم

پ

1:32
کد خبر: 150860

مومو چالش جدید دانش آموزان

مومو

رئیس پلیس فتا استان لرستان در خصوص ارسال کلیپ‌های موسوم به مومو برای برخی کاربران گفت: تهدید کنندگان و ارسال کنندگان پیام‌ها و کلیپ‌های چالش مومو بیشتر از طریق اپلیکیشن واتس‌ اپ اقدامات خود را انجام می دهند که عمده مخاطبان آنها دانش آموزان هستند.

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ آرش ابراهیمی رئیس پلیس فتا استان لرستان در تشریح این خبر اظهار داشت: اخیرا برخی از افراد درفضای مجازی با ارسال کلیپی موسوم به مومو که به شکل یک عروسک ترسناک طراحی شده است، سعی می کنند با تهدید برخی از کاربران به خصوص دانش آموزان را وادار به اعمال مورد نظر خود کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد : مومو یک اکانت واتس آپ است که با شماره های ایرانی یا بعضا با شماره های خارجی ولی به زبان فارسی طرحی شده است که یک لینک تماس برای کاربر ارسال می کند تا در چالش مومو شرکت نمایند و به محض شروع گفت وگو، کاربران را با تهدید به رفتار های خطرناک دعوت می کند. 

رییس پلیس فتا استان لرستان گفت: متاسفانه شیوع ویروس کرونا موجب شد تا آموزش و پرورش بصورت مجازی اقدام به آموزش دانش آموزان نماید که این امر باعث حضور بیش ار بیش دانش آموزان در فضای مجازی شده است که برخی از مدارس نیز بدون در نظر گرفتن هشدارهای صادر در خصوص شبکه های اجتماعی خارجی، مطالب آموزشی را از طریق  شبکه های اجتماعی خارجی به دانش آموزان ارایه می دهند .

سرهنگ ابراهیمی گفت: لازم است اولیا و معلمان جهت آموزش مجازی ؛ دانش آموزان را به استفاده از پیام رسان های خارجی هدایت نکنند و نظارت کافی بر فعالیت و رفتار فرزندان خود در فضای مجازی داشته باشند و  نسبت به هرگونه آسیب احتمالی فضای مجازی اقدام کنند.

این مقام انتظامی ضمن اعلام هشدارلازم درخصوص بازی های چالشی در فضای مجازی از والدین در خواست کرد : در صورت برخورد فرزندشان با محتوای مومو با آنها صحبت کرده و نگرانی آنها را کاهش دهند و در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل و موارد مشکوک در فضای مجازی مورد را به سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir  یا شماره تماس 06621821055 در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط