رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-28 09:35
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 150862

اختلاف خانوادگی که با توهین و فحاشی به اینستاگرام کشیده شد

اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: فردی که به علت وجود اختلافات خانوادگی با یکی از بستگان خود، اقدام به ايجاد مزاحمت ،توهين و فحاشي علیه وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده بود، توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا استان سمنان شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این پرونده به خبرنگار ما گفت: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و عنوان کرد شخصی ناشناسی در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ارسال پیام‌های توهین‌آمیز، موجب سلب آسایش وی شده است، در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ارسال پيام مبادرت به ایجاد مزاحمت و فحاشی برای شاکی پرونده کرده است.

این مقام مسئول ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، پس از انجام اقدامات پلیسی توسط کارشناسان خبره پلیس فتا و با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری شده ، متهم در کمترین زمان ممکن شناسایی و طبق دستور مقام قضایی در این پلیس حضور یافت.

سرهنگ صادقی بیان داشت: متهمه در بازجویی به عمل آمده ضمن اقرار به بزه انتسابی اظهار داشت، شاکی از بستگان وی بوده و به دلیل اختلافات خانوادگی اقدام به ارسال پیام‌های توهین‌آمیز علیه وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده ام .

رئیس پلیس فتا سمنان با توجه به پرونده‌هایی که با موضوع مزاحمت اینترنتی تشکیل می شود، به کاربران هشدار داد: هرگونه مزاحمت برای اشخاص حقیقی و حقوقی از طریق فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی و طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی، جرم بوده و قانون‌گذار برای مرتکبین این قبیل از جرایم، مجازاتی پیش‌بینی کرده است.

این مقام انتظامی بیان داشت‌: شهروندان در صورت بروز مشکل می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا با شماره تماس 096380 درخواست خود را ثبت کنند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط