رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-28 09:43
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 150864

اخاذی از دختران جوان با وعده استخدام

پلیس فتا

رئیس پلیس فتا فارس از شناسایی و دستگیری مردی 28 ساله در شهرستان فسا خبر داد که با ایجاد گروه‌های واتساپی و وعده استخدام در کلینیک مشاوره، از دختران جوان قصد اخاذی را داشت.

سرهنگ "حشمت سلیمانی" رئیس پلیس فتا فارس در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه پليس فتا، در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه خانمی جوان به پلیس فتا مبنی بر اینکه در شبکه اجتماعی واتساپ با فردي آشنا شده و پس از مدتی با وعده‌های مختلف از قبیل استخدام در کلینیک مشاوره با حقوق بالا و اخذ عكس‌هاي خصوصي قصد اخاذی از من را دارد كه موضوع در دستور کار كارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی و بررسی‌هاى لازم مشخص شد متهم با ورود به شبکه‌های اجتماعی و سوء استفاده از احساسات دختران جوان، ضمن معرفی کردن خود به عنوان دکتر و به بهانه استخدام، اقدام به دریافت اطلاعات شخصی آنان می‌‌‌كرده است.

سرهنگ "سلیمانی" ادامه داد: با بررسی‌های فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، متهم به هویت معلوم در شهرستان فسا مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد.

این مقام سایبری گفت: با بررسی‌های تکمیلی و ادله‌های دیجیتالی مشخص شد متهم به همین شگرد اقدام به اخذ تصاویر خصوصی 10 دختر جوان، با نیت اخاذی كرده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد، گفت: کاربران هرگز فریب اینگونه تبلیغات و آگهی‌ها را نخورند و از ارسال اطلاعات شخصی و تصاویر خصوصی به افراد ناشناس خودداری كنند.

رئیس پلیس فتا فارس گفت: شهروندان می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ یا از طریق سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) اعلام كنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط