رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-29 08:07
تنظیم اندازه قلم

پ

0:56
کد خبر: 150883

گردهمایی پلیس فتا همدان با فعالان حوزه فضای مجازی برگزار شد

کارشناس فتا همدان

کارشناس پلیس فتا استان همدان با حضور در جمع مدیران رسانه و فعالان حوزه مجازی شهرستان اسدآباد همدان به تشریح تهدیدات و آسیب های فضای مجازی با هدف پیشگیری و کاهش وقوع جرائم سایبری پرداخت.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: کارشناس پليس فتا در جمع اصحاب رسانه در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری اسداباد با اعلام اینکه ضریب نفوذ اینترنت در استان روبه افزایش است، گفت: از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های فضای مجازی این است که محدودیت جغرافیایی و محدودیت زمانی  در این فضا وجود ندارد و دسترسی سریع و ساده به اطلاعات میسر می‌باشد.

وی افزود: از این رو افراد به انگیزه‌های مختلفی از این بستر برای رفع نیاز های خود استفاده می‌کنند که عدم شناخت و آگاهی لازم در خصوص مزایا و تهدیدات این فضا ممکن است زندگی افراد را در فضای حقیقی به چالش بکشد.

سروان نقوی در ادامه بیان داشت: شما اصحاب رسانه با عنوان عنصر کلیدی در داخل کشور می‌توانید با تولید و انتشار محتوای متناسب با فرهنگ اسلامی با چالش‌های این حوزه بخصوص جنگ نرم مقابله کرده وعملا در کاهش جرائم و تحقق پیشگیری اجتماعی از جرم در فضای مجازی قدم بردارید که این امر منجر به افزایش سواد رسانه ای کاربران می شود.

گفتنی است در خاتمه این گردهمایی سروان نقوی سایت CYBERPOLICE.IR را یکی از منابع افزایش سواد رسانه به فعالین فضای مجازی معرفی نمود.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط