رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-29 11:27
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 150888

انتشار عکس های خصوص و باز هم هتک حیثیت در فضای مجازی

تهدید به انتشار تصاویر خصوصی عاملی برای ادامه رابطه

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی و دستگیری فردی که پس از اتمام مدت ازدواج موقت، اقدام به تهدید به انتشار تصاویر خصوصی شاکیه در فضای مجازی می‌کرد ، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح این خبر گفت: خانمی با ارائه شکایتی به پلیس فتا عنوان کرد مدتی است شخصی که وی را می شناسم، تصاویری از بنده در بستر اجتماعی واتساپ برای من ارسال می کند که مربوط به مدتی قبل بوده که در ارتباط با این شخص بوده ام و مرا تهدید می کند در صورتیکه خواسته های وی را قبول نکنم اقدام به انتشار وسیع آنها خواهد کرد.

اين مقام انتظامي ادامه داد : پرونده در دستور کار مهندسان پلیس قرار گرفت و پس از بررسی ادله ارائه شده توسط شاکیه و مستندات جمع‌آوری گردیده, مشخص گردید که مزاحم اینترنتی همان فرد مورد ادعای شاکیه می باشد که پس از هماهنگی با مقام قضایی به پلیس فتا احضار شد.

این مقام مسئول بیان داشت: متهم در تحقیقات مقدماتی منکر هرگونه جرم انتسابی شد و با سخنان گمراه‌ کننده قصد فریب پلیس را داشت اما با هوشیاری کارآگاهان سایبری، لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد و انگیزه‌ خود را ادامه رابطه با شاکیه عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان یزد به کاربران فضای مجازی هشدار داد: کاربران به هیچ عنوان تصاویر شخصی و خصوصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و از اشتراک‌‌گذاری تصاویر خانوادگی خود در شبکه‌های اجتماعی حتی برای افراد قابل اعتماد هم خودداری کنند و به منظور پیشگیری از بروز برخی جرایم سایبری مانند انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی در این فضا از ذخیره این تصاویر بر روی سیستم‌های رایانه‌ای متصل به اینترنت و تلفن همراه خودداری کنند.

سرهنگ ابوطالبی با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد : از مطالب آموزشی این سایت استفاده کنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از طریق لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری، با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط