رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-05 09:04
تنظیم اندازه قلم

پ

2:27
کد خبر: 150896

افزایش 25درصدی تعداد کلمات عبور اکثریت افراد با شروع همه گیری کرونا

با شروع همه گیری کرونا تعداد کلمه عبور اکثریت افراد، 25درصد بیشتر شد.

اکنون کاربران متوسط حدود 100 کلمه عبور دارند که باید بخاطر بسپارند.

به خاطر سپردن تمام گذرواژه‌های حساب‌های مختلف آنلاینتان به خصوص بدون ابزا‌رهای مدیریت گذرواژه می‌تواند دشوار باشد. تحقیقات جدید NordPass نشان داده است که اکنون یک کاربر، به طور متوسط 25 درصد رمز عبور بیشتری نسبت به قبل از شروع همه گیری بیماری کرونا دارد.

در ماه فوریه امسال، این شرکت مطالعه‌ای انجام داده است که نشان داد کاربران متوسط حدود 70 الی 80 رمز عبور دارند. با این حال، در یک نظرسنجی جدید، که پس از قرنطینه کشورهای جهان در طی همه گیر شدن بیماری انجام شد، نشان می‌دهد که یک کاربر به طور میانگین حدود 100 رمز عبور دارد.

NordPass بر این باور است که ممکن است کاربران در حین قرنطینه، برنامه‌های بیشتری را دانلود کرده یا برای خدمات جدید ثبت نام کرده باشند و این می‌تواند سبب افزایش رمزهای عبور شده باشد. بر اساس نظرسنجی دیگری که این شرکت در ماه مارس انجام داده است، در همان زمان، بسیاری از مردم برنامه‌های جدید را در حین کار از خانه به علت الزامات کارفرمایان دانلود کرده اند.

چاد هاموند، کارشناس امنیتی در NordPass اطلاعات بیشتری در مورد چرایی افزایش متوسط تعداد رمزهای عبور برای یک کاربر در سال جاری ارائه داد و گفت: "بسیاری از خدمات آنلاین همزمان با دوران قرنطینه شاهد افزایش استفاده بوده‌اند. تعجبی ندارد که تعداد رمزهای عبور افزایش‌یافته است زیرا زمانی که افراد وقت بیشتری را در داخل خانه می‌گذرانند، به دنبال تفریحات دیجیتالی بیشتری می‌گردند و به صورت آنلاین خرید می‌کنند و از منابع آنلاین دیگری استفاده می‌نمایند."

بار اضافی گذرواژه
از آنجا که 100 گذرواژه اطلاعات زیادی برای به خاطر سپردن است، روشن است که چرا بسیاری از کاربران جهت به خاطر سپردن آنها از رمزهای عبور تکراری یا گذرواژه‌های ساده و آسان در حساب‌های آنلاین خود استفاده می‌کنند. در واقع، NordPass لیستی از 200 رمز عبور متداول را در اوایل سال جاری منتشر کرد که نشان داد اغلب مردم برای ایجاد رمز عبور قوی و پیچیده وقت نمی‌گذارند و برای آن تلاش زیادی را انجام نمی‌دهند.

هاموند همچنین در مورد این روند اظهار نظر كرد و گفت: "ما در حال حاضر تا حدی درک می‌کنیم كه چرا مردم از كلمه عبور‌های آسان  و قابل حدس زدن استفاده می كنند تا آنها را به راحتی به خاطر داشته باشند. بنابراین، تعجب آور نیست که مردم از رمزهای عبور بسیار ساده استفاده می کنند یا تعداد اندکی از آن‌ها را برای همه حساب ها مجدداً استفاده می‌کنند. "

NordPass به منظور حفظ امنیت رمز عبور آنلاین، به کاربران توصیه می‌کند با مرور تمام حساب‌های آنلاین خود و حذف آن‌هایی که دیگر استفاده نمی‌کنند، شروع کنند. پس از اتمام این کار، آنها باید تمام رمزهای عبور خود را به روز کنند و تنها از رمزهای منحصر به فرد و پیچیده برای محافظت از حساب‌های خود استفاده کنند. علاوه بر این، کاربران می‌بایست در صورت امکان، احراز هویت دو عاملی (2FA) را فعال کنند و یک ابزار مدیریت رمز عبور را برای تولید و ذخیره رمزهای عبور دانلود و نصب کنند.

 

مترجم: مهران بهنام نیا

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط