رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-03 11:39
تنظیم اندازه قلم

پ

0:57
کد خبر: 150911

کلاهبرداری از 150 نفر با ترفند تمدید آگهی در سایت دیوار

دیوار

رئیس پلیس فتا شرق استان تهران از کلاهبرداری در سایت دیوار خبر داد و گفت : متهم نوجوان با همکاری یکی از دوستان خود طی گذشت شش ماه موفق به کلاهبرداری از 150 نفر شده است .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ رضا ملوکی رئیس پلیس فتا شرق استان تهران درتشریح این پرونده قضایی اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان مبني بر ارسال پیامک واریز مبلغ دوهزارتومان به جهت تمدید آگهی در سایت دیوار که منجر به کلاهبرداری از وی شده، رسيدگي به پرونده در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت. 

این مقام انتظامی از شناسایی متهم خبر داد و گفت: بعد از اقدامات تخصصی و فنی ‌مهندسي تیم کارشناسان پليس فتا مشخص شد متهم نوجوان با همکاری یکی از دوستان خود طی گذشت شش ماه موفق به کلاهبرداری از 150 نفر شده است .

این مقام مسئول افزود: استفاده کنندگان از فضای مجازی مراقب پیامک‌های کلاهبرداری مبنی بر برنده شدن یا واریز وجه و یا ارسال هرکدام از مشخصات فردی از خطوط تلفن همراه باشند. 

رییس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مواجهه با مشکلات سایبری می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند و با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  و یا با شماره تماس 36224490 درخواست خود را ثبت کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط