رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-03 11:43
تنظیم اندازه قلم

پ

1:13
کد خبر: 150912

شناسایی عامل فروش پرنده شکاری در فضای مجازی

شناسایی عامل فروش پرنده شکاری در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی شخصی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به فروش پرندگان شکاری می‌کرد، خبر داد.  

پايگاه اطلاع‌رسانی پليس ‌فتا: سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: در پی شکایت نماينده حقوقي اداره کل محیط‌زیست استان اردبيل در خصوص ادمین صفحه اینستاگرامی که اقدام به تبليغ و فروش پرندگان شکاري از گونه عقاب و دليجه می‌کرد، موضوع در دستور کار کارآگاهان سایبری قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار داشت: در بررسی‌های اوليه مشخص شد که ادمین صفحه مورد نظر با انتشار تصاوير گونه‌های مختلف پرندگان شکاري اقدام به تشويش اذهان عمومي با ريختن قبح قضيه و عادي جلوه دادن ارتکاب این‌ گونه جرائم در فضاي مجازي شده است . 

سرهنگ قهرمان طالع افزود : با در نظر گرفتن اينکه مطابق قانون شکار و صید، نگهداري و حمل جانوران من‌جمله پرندگان شکاري جرم است، اقدامات فنی و پلیسی برای شناسایی متهم آغاز شد.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: افسران سایبری پس از انجام اقدامات موردنظر، متهم را دریکی از روستاهای شهرستان اردبیل شناسایی و با هماهنگی‌های لازم وی را به همراه پرندگان شکاری دستگیر کردند و برای ادامه روال پرونده تحویل مراجع قضایی دادند.

اين مقام انتظامي توصیه کرد: کسانی که در فضای مجازی اقدام به عرضه و فروش گونه‌های حیات‌وحش می‌کنند از سوی مراجع قضایی و حفاظت محیط ‌زیست تحت تعقیب قرارگرفته و مجازات مقرر در قانون در مورد آن‌ها اعمال خواهد شد. 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : کاربران می‌توانند جهت گزارش هرگونه صفحات مربوط به فروش گونه‌های حیات‌وحش در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط