رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-05 13:32
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 150949

مزاحم تلفنی اپراتورهای شماره های ضروری کشور دستگیر شد

دستگیری مزاحم تلفنی شماره های ضروری کشور

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان از کشف پرونده مزاحمت برای اپراتورهای شماره های ضروری کشور خبر داد و گفت: شهروندان هوشیار باشند تا فردی از آشنایان به واسطه تلفن آنها اقدام به مزاحمت برای شخص یا ارگانی نکند.

سرگرد "احسان بهمنی" سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا اظهار داشت: بر اساس طرح شکایت از سوی مراکز اورژانسی و امدادی مبنی بر مزاحمت های تلفنی، موضوع از طریق معاونت حقوقی به پلیس فتا استان ارجاع و رسیدگی به پرونده متشکله به صورت ویژه در دستورکار کارشناسان قرار گرفت.

این مقام مسئول افزود: با اقدامات فنی و پلیسی کارشناسان مشخص شد متهم از طریق تلفن های ثابت و همراه آشنایان مبادرت به مزاحمت و هذیان گویی برای مراکز اورژانس ،ستاد خبري ،اورژانس اجتماعي، انتقال گاز، آتشنشاني  و سایر کرده است.

سرگرد بهمنی بیان داشت: سرانجام با استخراج ادله اثبات جرم و تحقیقات از مالکان شماره های های تماس،هویت واقعی متهم 22 ساله ساکن  بستک شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی شخص مذکور همراه با پدرش به پلیس فتا احضار شد،متأسفانه متهم دچار اختلالات روانی است بر همین اساس پرونده تشکیل شده برای کسب تکلیف به دادسرا ارسال شد.

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان در تشریح این خبر عنوان کرد : بسیاری از جرائم سایبری با هویت پوششی و از طریق شماره های تماس دیگران اتفاق می افتد که لازم است شهروندان در این خصوص هوشیار و مراقب تجهیزات ارتباطی خصوصی باشند، همچنین افزایش مشکلات روحی و بیماری های روانی در کشور هشدار و زنگ خطری برای سلامت عمومی کشور است که نیازمند ریشه یابی و اقدامات الهی و عقلانی مسئولین دلسوز برای افزایش نشاط و عدالت اجتماعی است.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد : بر اساس ماده ۶۴۱ بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی، هر کس به وسیله تلفن یا دستگاه‌های مخابراتی دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند، علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات، مرتکب به حبس از یک تا ۶ ماه محکوم خواهد شد.

سرگرد بهمنی بیان داشت: مطلوب است شهروندان به صورت مستمر برای مشاهده محتوای آموزشی،مطالعه اخبار جرائم سایبری، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط