رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-05 11:55
تنظیم اندازه قلم

پ

1:09
کد خبر: 150952

پول‌های پدر در بازی‌های آنلاین بر باد رفت

بازی آنلاین

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی شهروند شیرازی خبر داد و گفت: عدم دقت در حفظ اطلاعات حساب های بانکی، زمینه ساز جرایم اینترنتی می‌شود.

پایگاه اطلاع‌‌ رسانی پلیس فتا‌‌: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر گفت: با مراجعه مردی میانسال به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز 120 میلیون ریال طی سه ماه از حساب بانکی‌اش، موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در اقدامات اولیه کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم این مبالغ را صرف خرید در بازی‌های رایانه‌ای کرده است.

سرهنگ سلیمانی گفت: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم فرزند شاکی است و وی پس از حضور در این پلیس منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه‌ شد ولی با دیدن ادله دیجیتال و مستندات لب به اعتراف گشود و بزه انتسابی خود را پذیرفت.

وی افزود: متهم در اعترافات خود بیان داشت اطلاعات کارت بانکی پدرم را در زمانی که برای  پرداخت قبوض اقدام می‌ کرد، یادداشت  کردم و در فرصتی مناسب با خریدهای اینترنتی که اکثراً خرید شارژ و خرید در بازی بوده است حساب وی را خالی کردم .

این مقام سایبری به شهروندان توصیه کرد: هنگام انجام هرگونه تراکنش بانکی دقت نمایند که اطلاعات بانکی آن‌ها در اختیار افراد دیگر قرار نگیرد.

رئیس پلیس فتا استان فارس ازعموم مردم خواست تا هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰5 گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط