رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-10 11:53
تنظیم اندازه قلم

پ

2:13
کد خبر: 150984

قلم‌لمسی برای گلکسی‌فولد3 و فناوری جدید

سامسونگ به هدف تعبیه قلم‌لمسی،فناوری مدل گالکسی‌فولد3 را تغییر می‌دهد

با مشاهده اخبار منتشر‌شده در این خصوص، به احتمال زیاد شرکت سامسونگ برای بهره‌گیری از قلم لمسی، اقدام به تغییر فناوری گلکسی‌فولد خواهد کرد.

در ماه های‌اخیر، مطالبی از طریق فضای‌ مجازی پیرامون استفاده سامسونگ از قلم‌لمسی برای گلکسی‌فولد2 منتشر شده است که واقعیت نداشت، اما به تازگی در خبرگزاری‌های فناوری، اخباری مبنی بر بهره‌گیری سامسونگ از قلم لمسی در نسل آینده گوشی های انعطاف‌پذیر سامسونگ ارائه شده است.

بنابراین سامسونگ تلاش می‌کند این‌بار برای افزودن قلم‌نوری از فناوری متفاوتی استفاده نماید. در مدل های گلکسی‌نوت از فناوری EMR برای قلم‌لمسی استفاده می‌شود که ارزان‌تر از گزینه‌های دیگر است، البته این فناوری نسبت به فناوری AES دقت بیشتر و تأخیر کمتری دارد.

مقایسه قلم های لمسی

مقایسه قلم های لمسی
 

چرا سامسونگ از قلم با فناوری EMR در گلکسی‌فولد2 استفاده نکرد؟ بر اساس گزارش‌های موجود، سامسونگ برای یکپارچه‌سازی دیجیتایزر با این فناوری با شیشه فوق‌العاده باریک گوشی های مدل گلکسی‌فولد2 دچار مشکل شده است، البته باید اشاره کنیم که گلکسی‌فولد2 دستگاهی انعطاف‌پذیر است و طراحی آن با سری نوت متفاوت است.

قلم لمسی نوت ۲۰
 

این چالش‌ها موجب شده است که سامسونگ برای استفاده از این قلم‌لمسی در گلکسی‌فولد‌2 منصرف شود. یکی از حدس‌هایی که منابع معتبر فناوری مطرح می‌کنند این است که سامسونگ تا دستیابی به فناوری جدید، از فناوری AES در گلکسی‌فولد3 استفده خواهد نمود. فناوری AES در مقایسه با فناوری EMR دقت بسیار بهتری دارد. قلم‌های هوشمند با فناوری AES دقت مطلوبی در ابعاد پیکسلی دارند و می توانند به خوبی شیب را تشخیص دهند.

از این فناوری در گذشته در تبلت های مایکروسافت سرفیس و آیپد اپل استفاده شده است. مدتی است که قلم های SPEN از قابلیت تشخیص شیب پشتیبانی می‌کنند، اما به علت نوع عملکرد فناوری EMR قادر نیستند با دقت بالایی عمل کنند. به هر حال، ادغام حسگرهای لازم در فناوری AES جهت سخت‌افزار Y-OCTA موجود در نمایشگرهای AMOLED سامسونگ باعث شده است که طراحی IC پیچیده شود.

همچنین شرکت‌های LG DISPLAY و BOE در حال طراحی و ساخت صفحه ‌نمایش‌های تاشو بر پایه فناوری AES می‌باشند. بنابراین اگر گلکسی فولد‌3 از قلم‌لمسی پشتیبانی کند، به احتمال زیاد رقبایی نیز خواهد داشت.

گوشی‌های با صفحه نمایش تاشو سامسونگ تا قبل از 2019 عرضه نخواهند شد - دیجی رو

برخی از کارشناسان خبره فناوری پیش‌بینی می‌کنند سامسونگ ضخامت صفحه‌نمایش را 2 برابر خواهد کرد. بنابراین ضخامت از 30 میکرومتر به 60 میکرومتر تغییر پیدا می کند تا این امکان فراهم شود در مقابل فشار نوک قلم‌لمسی تاب مقاومت داشته باشد. همین موضوع یکی دیگر از علت های انصراف سامسونگ از اقدام برای اضافه‌کردن قلم SPEN به گلکسی‌فولد‌2 است.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط