رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-10 08:56
تنظیم اندازه قلم

پ

1:55
کد خبر: 150987

انتقام مدیر ساختمان در شبکه اجتماعی اینستاگرام

اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: مجرم سایبری که با ایجاد پروفایل‌های جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام در پی انتقام از شاکی پرونده بود، توسط کارآگاهان پلیس فتا شناسایی و به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی، رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این پرونده قضایی به خبرنگار ما گفت: در پی مراجعه فردی به پلیس فتا مبنی بر مزاحمت اینترنتی و هتک حیثیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام مبادرت به مزاحمت و هتک حيثيت شاکی پرونده در فضاي مجازي کرده است.

این مقام مسئول ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، پس از انجام اقدامات پلیسی توسط کارشناسان خبره مبارزه با جرایم سایبری و با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری گردیده، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و طبق دستور مقام محترم قضایی در این پلیس حضور یافت.

سرهنگ صادقی بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه مزاحمت برای شاکی پرونده شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی خود اعتراف  کرد؛ وی انگیزه خود از ارتکاب جرم را مشکلات شخصی با فرد قربانی دانست.

این مقام سایبری با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد با انتقام‌جویی در فضای سایبر به دنبال جبران شکست‌ها و ناکامی‌های خود هستند، گفت: قطعا این‌گونه رفتار نه تنها مشکلات آنها را مرتفع نمی‌کند بلکه وضعیت آنها را سخت‌تر می‌کند؛ فضای مجازی یک فضای اشتراکی است وبرای اینکه کاربران از سوء استفاده افراد سودجو در امان باشند به هیچ عنوان نمی‌بایست اطلاعات شخصی و ارزشمند خود را منتشر کنند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان خاطر نشان کرد: بر اساس قانون تمامی داده‌ها و اطلاعات افراد در فضای مجازی مورد حمایت قانون‌گذار بوده و کسانی که با هر انگیزه‌ای نسبت به هتک حیثیت افراد اقدام می‌کنند، به مجازات قانونی مربوطه خواهند رسید تا از این طریق حقوق شهروندی افراد، از تعرض مصون بماند.

شایان ذکر است پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط