رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-10 09:17
تنظیم اندازه قلم

پ

1:38
کد خبر: 150995

درد و دل‌های شبانه باعث مزاحمت خانم جوان شد

اخاذی

رئیس پلیس فتا فارس از دستگیری اخاذ اینترنتی که با ایجاد مزاحمت باعث مشکلاتی برای خانمی جوان شده بود، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس درتشریح این پرونده اظهار داشت: در پی مراجعه خانمی جوان به پلیس فتا و با ارائه مرجوعه قضائی مبنی بر ایجاد مزاحمت برای وی، پرونده اولیه تشکیل شد و رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. 

وی گفت: با توجه به ارائه مستندات و با اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی با ارسال تصاویر غیراخلاقی مبادرت به ایجاد مزاحمت و تهدید علیه شاکیه کرده است.

این مقام سایبری ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت پرونده، پس از انجام اقدامات فنی توسط کارشناسان خبره این پلیس و با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و طبق دستور مقام قضایی به اداره پلیس انتقال یافت. 

سرهنگ سلیمانی گفت: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی شده بود که پس از روبرو شدن با مستندات ادله دیجیتال جرم، چاره‌ای جز اعتراف نداشت . وی در اظهاراتش اینگونه بیان داشت که پس از گفت وگو با شاکیه در فضای مجازی متوجه اختلاف وی با همسرش در زندگی شخصی شدم و با ارائه راهنمایی و مشاوره، مبادرت به برقراری ارتباط با نامبرده در فضای مجازی کردم.

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: بسیاری از افراد بدون رعایت مسائل امنیتی، خصوصی‌ترین اطلاعات خود را در اختیار افراد ناشناس قرار می‌دهند و به نوعی دست بزهکاران سایبری را در تعرض به حریم خصوصی باز می‌گذارند لذا کاربران اینترنتی در صورتی می‌توانند در یک فضای امن و آرام در فضای مجازی فعالیت داشته باشند که بتوانند در اولین گام با رعایت موارد ایمنی و امنیتی، مانع از ورود افراد غریبه به حریم خصوصی خود شوند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران اینترنتی می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  آگاهی و دانش خود را جهت استفاده صحیح از فضای مجازی و فرصت‌های آن، ارتقاء دهند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط