رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-12 10:38
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 150999

شناسایی عامل کلاهبرداری 200 میلیون ریالی در فضای مجازی

شناسایی عامل کلاهبرداری 200 میلیون ریالی در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از شناسایی فردی که اقدام به کلاهبرداری 200 میلیون ریالی در فضای مجازی کرده بود، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدپور، رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در تشریح این خبر گفت: در پي شکايت يکي از شهروندان شهرستان طبس مبني بر برداشت 200 ميليون ريال از حساب وي توسط فردي ناشناس و بصورت غير مجاز موضوع شناسايي سارق يا سارقان احتمالي در دستور کار کارشناسان پليس فتا شهرستان طبس قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: در تحقيقات کارشناسان پليس فتا شهرستان طبس مشخص شد که شاکي اطلاعات بانکي خود را در درگاه اينترنتي جعلي ثبت نام سجام وارد کرده است که پس از آن کلاهبردار، در یکی از استان‌های شمالی کشور اقدام به برداشت مبلغ 200 ميليون ريال از حساب وي به صورت غيرمجاز کرده است.

وی تصریح کرد: كارشناسان پليس فتا با اشراف اطلاعاتي هويت فرد برداشت کننده حساب را شناسايى و ضمن عودت مبلغ کلاهبرداري شده به حساب شاکي با دستور مقام محترم قضايي پرونده متهم جهت سير مراحل قانوني به دادسراي مربوطه ارسال شد.

سرهنگ محمدپور خاطرنشان کرد: کاربران دقت داشته باشند، به لینک‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی در خصوص ثبت نام در سامانه‌های مختلف اعتماد نکنند، قبل از وارد کردن هرگونه اطلاعات از صحت آدرس سامانه از طریق مراجع مربوطه اطمینان حاصل کنند، در صورتی که به اشتباه وارد سامانه‌ای شدند و اطلاعات بانکی خود را وارد کردند بلافاصله رمزهای کارت خود را تغییر دهند یا کارت را مسدود کنند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط