رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-10 12:21
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 151011

کلاهبرداری با حربه فروش وام ازدواج

افزایش  کلاهبرداری ها با حربه فروش وام ازدواج

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان از کشف پرونده کلاهبرداری با حربه فروش وام ازدواج خبر داد و از هموطنان خواست قبل از هرگونه پرداختی یا ارائه مدارک شناسایی،  از صحت وجود وام مطلع شوند.

سرگرد "احسان بهمنی" سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا اظهار داشت:  چندی پیش خانمی به پلیس فتا استان مراجعه  کرد که  مدعی بود از طریق یک آگهی فروش وام مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، لذا مراتب برای رسیدگی در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول افزود: تصویر آگهی مربوطه، متنی با مضمون اعطای وام ازدواج 30 میلیون تومانی با سود 4 درصد و ماهیانه 500 هزارتومان بود که از متقاضیان خواسته شده بود از طریق پیامک برای پرداخت هزینه خرید وام اقدام کنند.

وی ادامه داد: شاکیه به محض مشاهده آگهی و پس از هماهنگی تلفنی، همراه با متهم به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه کردند و خانم جوان مبلغ 5 میلیون تومان برای خرید وام واریز می کند؛ لیکن با اقدامات فنی پلیس مشخص شد اصل وام غیر واقعی بوده است و متهم ضمن خاموش کردن تلفن همراه خود، متواری شده است.

سرگرد بهمنی بیان داشت: سرانجام با جمع آوری ادله دیجیتال و تکمیل تحقیقات میدانی،مشخص شد متهم فراری با کارت بانکی همسرش اقدام به دریافت مبلغ 5 میلیون تومان و انتقال آن به حساب شخص دیگری بابت اجاره خودروی پژو پارس نموده است، در نهایت مادر متهم طی توافق با شاکیه، خسارت های مربوطه را پرداخت کرد و پرونده همراه با رضایت کتبی برای کسب تکلیف به دادسرا ارسال شد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: اگر متقاضیان قبل از هرگونه پرداختی یا ارائه مدارک شناسایی، اقدام به تحقیق و استعلام صحت وجود وام  از طریق بانک مربوطه کنند به آسانی از وقوع این نوع کلاهبرداری ها پیشگیری می شود.

این مقام انتظامی به کاربران توصیه کرد: مطلوب است به صورت مستمر برای مشاهده محتوای آموزشی،مطالعه اخبار جرائم سایبری، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط