رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-10 09:56
تنظیم اندازه قلم

پ

1:34
کد خبر: 151018

اعضای باند اسکیمری در قم دستگیر شدند

اسکیمر

رئیس پلیس فتا استان قم گفت: با تلاش کارشناسان پلیس فتا اعضای باند کلاهبرداری اسکیمری با بیش از 290کارت جعل شده حاوی محتوای اطلاعات بانکی شهروندان دستگیر شدند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ علی موالی، رئیس پلیس فتا استان قم با اعلام این خبرگفت:در پی تماس تلفنی یکی ازشهروندان به مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پليس فتا استان قم، مبنی بر رویت یک شی غیر مجاز متصل به دستگاه کارت خوان دریکی از مغازه های آرایشی و بهداشتی شهر، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام مسئول افزود: با وصول این خبر اکیپی از ماموران پلیس فتا به محل کسب مراجعه کردندو پس از بررسی دقیق دستگاه کارت خوان مشخص شد که دستگاه اسکیمری به دستگاه متصل می باشد که پس از هرزمان کشیدن کارت توسط فروشنده اطلاعات کارت مشتری درآن ذخیره می شد.

وی ادامه داد: پس از شناسایی افراد دخیل در این عمل مجرمانه، فروشنده مغازه و شاگرد وی بعنوان متهمان ردیف اول با هماهنگی های قضایی بازداشت و تحت نظر قرار گرفتند؛ در بازرسی  ازمحل کسب، تعداد 290 کارت کپی شده اطلاعات بانکی شهروندان شناسایی و توقیف شد.

سرهنگ موالی اظهار داشت: در بازرسی از منزل متهمان نیزوسایل دیگری از قبیل یک دستگاه پرینترچاپ کارت، یک دستگاه لب تاب، دو دستگاه کارت خوان و یک دستگاه اسکیمروتعداد 110 کارت دیگر نیز شناسایی و توقیف گردید.

این مقام انتظامی گفت: در نهایت متهمان به جرم خود اعتراف کردند و انگیزه خود از این عمل مجرمانه را خالی کردن حساب شهروندان با هدف خرید ارزهای خارجی، سکه وطلا دانستند.

رئیس پلیس فتا استان قم با بیان این که هنوز تحقیقات بر روی این پرونده ادامه دارد، اظهار داشت : انجام عملیات بانکی از سوی مشتریان و دقت در هنگام خرید می تواند از کپی شدن کارت بانکی جلوگیری کند؛ زیرا وارد کردن رمز عبور توسط مشتری می تواند تضمین کننده امنیت کارت بانکی وی باشد.

این مسئول انتظامی خاطر نشان کرد:هموطنان می توانند در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک ضمن مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir; موضوع را در قسمت مرکز فوریت‌های سایبری ثبت کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط