رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-11 15:29
تنظیم اندازه قلم

پ

1:00
کد خبر: 151024

دوستی های مجازی هم چنان قربانی می‌گیرد

دوستی های مجازی

رئیس پلیس فتا استان کردستان از دستگیری فردی خبر داد که با سوءاستفاده از تصاویر خصوصی یک خانم، قصد اخاذی از وی را داشت.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی دانش پور، رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر تهدید و اخاذی به بهانه انتشار تصاویر شخصی وی در فضای مجازی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم چندی پیش با شاکیه در فضای مجازی آشنا می شود و  پس از مدتی  با ریختن طرح دوستی و وعده ازدواج، به‌عکس ها و فیلم‌های خصوصی وی دسترسی پیدا می‌کند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در ادامه مشخص شد متهم با تهدید شاکی به انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی قصد اخاذی از وی را داشته است.

این مقام مسئول گفت: با انجام تحقیقات تخصصی کارشناسان  پلیس، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و تحویل مراجع قضایی شد.

سرهنگ دانش پور بابیان اینکه افراد مجرم در فضای مجازی دارای هویت جعلی هستند، افزود: کاربران می‌بایست ضمن رعایت ملاحظات امنیتی و رعایت حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی، از اعتماد بی‌جا و ارسال تصاویر و اطلاعات خصوصی به افراد غیر جداً خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان کردستان از عموم مردم درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط