رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-10 13:28
تنظیم اندازه قلم

پ

1:18
کد خبر: 151034

کلاهبرداری سایبری با موضوع وام فوری بدون ضامن

کلاهبرداری سایبری

رئيس پليس فتا استان اصفهان از دستگيری كلاهبرداری كه در يكی از سايت‌های تبليغاتی به بهانه اعطای وام از شهروندان كلاهبرداری می‌كرد خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید مصطفی مرتضوی، رئيس پليس فتا استان اصفهان در تشريح اين خبر گفت: در پی شكايت يكی از شهروندان مبنی بر اينكه فردی با عنوان اعطای وام فوری بدون ضامن از وی كلاهبرداری کرده است، بررسی موضوع در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

وي افزود: معمولا افرادی كه با اين شگرد از شهروندان كلاهبرداری می‌كنند، ابتدا با ارائه فرم‌ها و قراردادهای مختلف اقدام خود را قانونی جلوه داده و اعتماد شاكی را جلب می‌كنند، به طوری كه شاكی فريب اين افراد را خورده و اقدام به تكميل فرم ها و ارسال مدارك خود و واريز مبلغ پنج ميليون ريال به حساب متهم نموده است.

سرهنگ مرتضوی بيان كرد: با بررسی‌های فنی و اقدامات تخصصی متهم مورد شناسایی قرار گرفت و برای انجام مراحل قانونی تحويل مقامات قضايی شد.

رئيس پليس فتا استان اصفهان به شهروندان توصيه كرد: امروزه كلاهبرداری‌های مالی در فضای مجازی با شيوه و شگردهای خاصی از جمله پرداخت وام به شهروندان صورت می‌گيرد، بنابراين متقاضيان دريافت وام حتما به بانك مراجعه نمايند و به هيچ عنوان به تبليغاتی كه در فضای مجازی و يا شبكه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نكنند، همچنين جمع آوری اطلاعات شهروندان از ديگر شگردهای كلاهبرداران سايبری است كه با ترفند اعطای وام اطلاعات شهروندان را جمع آوری می‌نمايند، بنابراين شهروندان به هيچ عنوان به اين تبليغات اعتماد نكرده و اطلاعات خود را با پر كردن فرم‌های دروغين در اختيار اينگونه افراد نگذارند.

این مقام انتظامی از کاربران فضای مجازی درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط