رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-11 13:51
تنظیم اندازه قلم

پ

1:22
کد خبر: 151066

دردسر یک تصور اشتباه

اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان همدان گفت: دختری که با ایجاد پروفایل‌ جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ایجاد مزاحمت، توهین و فحاشی علیه فرد دیگری کرده بود؛ توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد، رئیس پلیس فتا استان همدان درتشریح این خبر گفت: چندی پیش خانمی به این پلیس مراجعه کرد و عنوان داشت شخص ناشناسی در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ارسال پیام‌های توهین‌آمیز، موجب سلب آسایش وی شده است، لذا   بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان  پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه‌اجتماعی اینستاگرام، با ایجاد پروفایلی جعلی اقدام به ارسال پیام‌های نامتعارف برای شاکیه کرده است.

این مقام سایبری ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع متهم مورد شناسایی قرار گرفت و برابر دستور مقام محترم قضایی در این پلیس حضور یافت. متهمه پس از حضور در این پلیس منکر هرگونه مزاحمت برای شاکی پرونده شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت اما با مشاهده ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد و گفت برای حفظ حریم خانواده و به علت اینکه فکر می‌کردم شاکیه با پدرم رابطه دارد این کار را انجام داده‌ام.

این مقام مسئول با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد پایبندی چندانی به اصول اخلاقی ندارند، گفت: عدم پایبندی به اصول و ارزش‌های اخلاقی باعث به وجود آمدن ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود و رفتارهای جامعه ستیز در جامعه و فضای مجازی نیز نتیجه مخالف بودن با اخلاق‌های هنجار شده اجتماعی است.

سرهنگ سرخوش‌نهاد خاطر نشان کرد: سایت پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط