رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-14 09:15
تنظیم اندازه قلم

پ

1:17
کد خبر: 151098

آبروی زن جوان توسط شوهر خدشه‌دار شد

آبروی زن جوان توسط شوهر خدشه‌دار شد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی از کشف یک فقره پرونده  با موضوع هتک حیثیت خبر داد و افزود: مزاحمت‌های سایبری برای دیگران براساس قانون جرم بوده و خاطیان توسط پلیس به دست قانون سپرده خواهند شد.

سرهنگ اکبر نصرتی، رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا در توضیح این خبر گفت: چندی پیش پرونده‌ای با موضوع ایجاد مزاحمت و هتک حیثیت برای یک خانم جوان در شبکه اجتماعی اینستاگرام به پلیس فتا استان واصل شد و موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های کارشناسی و فنی صورت گرفته مشخص شد که علاوه بر اینکه فرد خاطی در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ایجاد مزاحمت نموده، در تلگرام نیز تصاویری از شاکیه و مطالب توهین‌آمیزی بر علیه وی درج کرده است.

این مقام مسئول گفت: با اقدامات پلیسی انجام شده، فرد خاطی مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی به این پلیس دلالت داده شد.

سرهنگ نصرتی گفت:در ابتدا متهم منکرهر گونه عمل خلاف قانون شد ولی در ادامه با مشاهده مستندات قاطع و محکم پلیس، ناچار شد به بزه ارتکابی خود اعتراف کند و اعلام کرد که شاکی همسر وی بوده و به دلیل اختلافات پیش آمده دست به چنین عملی زده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه پلیس از هیچ عمل خلاف قانون در فضای مجازی چشم‌پوشی نخواهد کرد، گفت: برخی از افراد با تفکر اینکه در فضای مجازی ناشناس خواهند ماند، اختلافات خود را به فضای مجازی کشانده و برای دیگران مزاحمت ایجاد می‌کنند، غافل از اینکه عمل آن‌ها خلاف قانون بوده و با خاطیان برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: شهروندان جهت دریافت هر گونه راهنمایی، مشاوره و اعلام هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اقدام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط