رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-24 09:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:04
کد خبر: 151305

کلاهبرداری 140 میلیون ریالی در سایت دیوار

کلاهبرداری 140 میلیون ریالی در سایت دیوار

رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی عامل کلاهبرداری در قالب فروش گوشی تلفن همراه در سایت دیوار خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ علی جمالی رئیس پلیس فتا ایلام در خصوص این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس و طرح شکایت با موضوع کلاهبرداری از وی، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.

وی افزود:  شاکی در تحقیقات اولیه عنوان داشت که از طریق آگهی درج شده در سایت دیوار اقدام به خرید یک دستگاه گوشی تلفن همراه به مبلغ 140 میلیون ریال کرده است اما فروشنده پس از حذف آگهی دیگر پاسخگوی تلفن خود نبوده و با این روش از وی کلاهبرداری کرده است. 

این مقام انتظامی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان سایبری، متهم با هماهنگی مراجع قضایی شناسایی شد و ضمن عودت وجه، پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد.

این مقام مسئول بیان کرد: کاربران در هنگام خریدهای اینترنتی خود حتماً از هویت واقعی درج کنندگان آگهی‌های فروش کالا و ارائه خدمات مطمئن شوند سپس مراحل بعدی را انجام دهند.

رئیس پلیس فتا ایلام به هموطنان توصیه کرد: برای اطمینان از خرید خود قبل از واریز وجه، ابتدا کالا را رؤیت نمایند و پس از تأیید از صحت موضوع و سالم بودن آن اقدام به پرداخت هزینه کنند.

سرهنگ جمالی از عموم مردم خواست: با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی از مشاوره‌های همکاران ما بهره مند شوند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط