رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-08-28 11:48
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 151384

کشف پرونده تهدید اینترنتی توسط پلیس فتا

انتقامجویی

رئیس پلیس فتا استان گلستان از دستگیری متهمی خبر داد که پس از به دست آوردن اطلاعات شخصی و خصوصی شهروند گلستانی اقدام به تهدید وی می‌کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ ابراهیم پرسا، رئیس پلیس فتا استان گلستان در تشریح این خبر گفت: در پي وصول يک فقره پرونده از دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان گرگان با موضوع مزاحمت اینترنتی و تهدید و اخاذی از شهروند گلستانی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

این مقام مسئول یادآور شد: با تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و طی عملیاتی پلیسی در شهر گرگان دستگیر شد. وی در ابتدا منکر تهدید و مزاحمت برای شاکی پرونده  شد که نهایتاً با مشاهده ادله غیرقابل‌انکار، لب به اعتراف گشود و انگیزه خود از انجام این عمل مجرمانه را انتقام‌جویی عنوان کرد.

سرهنگ پرسا تصریح کرد: با بررسی‌های تکمیلی مشخص شد اختلافات خانوادگی و خصومت‌های شخصی بین شاکی و متشاکی باعث شده تا متهم در فرصتی مناسب با دسترسی غیرمجاز به گوشی شاکی، اطلاعات خصوصی وی را دریافت کند و ضمن ایجاد مزاحمت، قصد انتقام‌جویی و اخاذی از وی را داشته است.

این مقام انتظامی گفت: خوشبختانه قبل از هتک حیثیت و به خطر افتادن آبروی این شهروند، اخاذی 120 میلیون تومانی از وی نیز با اقدام به‌موقع پلیس فتا استان ناکام ماند و  این مجرم سایبری جهت تعـيين تکلـيف قضايي روانـه دادسـرا شد. 

رئیس پلیس فتا استان گلستان به کاربران توصیه کرد: اطلاعات شخصی و محرمانه خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذارند و به شبکه‌های اجتماعی و هویت‌ها در این فضا اعتماد نکنند تا اطلاعاتشان مورد سوءاستفاده سودجویان و مزاحمین اینترنتی قرار نگیرد. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط