رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

ارز دیجیتال نیاز به افتتاح حساب ندارد

1399-09-01 09:54
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 151403

رئیس پلیس فتا استان قم:

ارز دیجیتال نیاز به افتتاح حساب ندارد

ارز دیجیتال

رئیس پلیس فتا استان قم در خصوص کلاهبرداری‌های خرید و فروش ارز دیجیتال به کاربران هشدار داد و گفت: استقبال مردم از اینگونه خرید و فروش‌های آنلاین ارزهای دیجیتالی بستری برای مجرمان سایبری به وجود آورده تا به دنبال کلاهبرداری و سوءاستفاده‌های مالی از مردم باشند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی موالی، رئیس پلیس فتا استان قم با اشاره به افزایش تبلیغات فروش ارزهای دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌ها گفت: متاسفانه مجرمان سایبری با تبلیغات اغوا کننده و فراوان مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال از جمله بهترین راه‌های سرمایه گذاری در کشورهای دیگر است، شهروندان را فریب داده و ازآنان کلاهبرداری می‌کنند.

وی افزود: برخی مجرمان با طراحی سایت‌های جعلی خرید و فروش ارز دیجیتال، کاربران را به درگاه‌های جعلی و با اخذ اطلاعات شخصی و بانکی افراد، اقدام به اخاذی و سوءاستفاده‌های مالی می‌کنند.

سرهنگ موالی با اشاره به لزوم افزایش آگاهی متقاضیان اینگونه سرمایه‌گذاری‌ها گفت: برخی دیگر از مجرمان سایبری از بی‌اطلاعی افراد سوءاستفاده کرده و با اخذ وجه از آنان وعده ایجاد حساب ارزهای دیجیتال را می‌دهند درحالی‌که ارزهای دیجیتال مانند حساب بانکی نیست که نیاز به افتتاح حساب داشته باشد.

این مقام سایبری تاکید کرد: گردانندگان این سایت‌ها با سودهای بالا و کارمزد اندک به دنبال جذب کاربران و سرمایه‌گذاری بیشترآنها بوده و زمانی که به هدف خود رسیدند اقدام به مسدود کردن حساب کاربری طعمه‌های خود می‌کنند.

این مقام انتظامی به کاربران خرید و فروش آنلاین ارزهای دیجیتال توصیه کرد: با توجه به اینکه هیچگونه مجوزی برای فعالیت صرافی‌های آنلاین وجود ندارد این امر می‌تواند مورد سوءاستفاده سودجویان قرار گرفته و از آن طریق اقدام به کلاهبرداری کرده و ضرر و زیان جبران ناپذیری به کاربران وارد کنند.

رئیس پلیس فتا استان قم از شهروندان درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع  را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید