رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-09-01 10:37
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 151408

فعال نبودن رمز پویا دردسر ساز شد

1

رئیس پلیس فتا استان کرمان از دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروندان خبر داد و گفت: با فعالسازی سامانه پیامکي و رمز پویا نسبت به کنترل صورتحساب‌های بانکی خود اقدام کنید.  

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ امین یادگارنژاد، رئیس پلیس فتا کرمان در تشریح این خبر اظهار داشت: در پي شكايت خانمي مبني بر اينكه فردی ناشناس اقدام به برداشت 300 میلیون ریال از حساب بانكي‌اش بصورت اینترنتی کرده است، پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات گسترده پلیسی، فرد برداشت کننده از حساب شاکیه مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگي مراجع قضايي به پليس فتا تحویل داده شد.

این مقام مسئول گفت: این مجرم سایبری در ابتدا منکر بزه انتسابی خود شده بود؛ اما پس از مواجهه  با دلایل و مدارک لب به اعتراف گشود و اعتراف كرد که مدتی قبل در یک شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی مشغول به کار بوده که بعد از نصب اینترنت منزل شاکیه و به منظور خرید بسته‌های مصرفی اینترنت، اطلاعات کارت بانکی وی اعم از رمز دوم ، cvv2 و تاریخ انقضای کارت بانکی را دریافت کردم.

سرهنگ یادگار نژاد بیان داشت: متهم چند ماه بعد از آنکه از آن شرکت بیرون می‌آید و چون اطلاعات بانکی وی را در سر رسید خود یاداشت کرده بعد از گرفتن موجودی متوجه می‌شود که شاکی هنوز رمز دوم بانکی خود را تغییر نداده و رمز پویا ندارد و به تصور اینکه شناسایی نمی‌شود اقدام به خرید شارژ و برداشت غیر مجاز از حساب شاكيه می‌کند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: افراد مي‌توانند با فعالسازی سامانه پیامکي حساب‌های بانکی خود به صورت لحظه‌‎ای نسبت به کنترل صورتحساب‌های بانکی خود اقدام و در صورت وقوع هر گونه برداشت وجهی بدون اطلاع آن‌ها بلافاصله با مراجعه به دستگاه عابربانک مربوطه نسبت به تغییر رمزها و مسدود کردن آن اقدام کنند.

رئیس پلیس فتا کرمان ضمن بیان اینکه سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی است، از هموطنان خواست: از افشاء و تحویل اطلاعات بانکی خود اعم از رمز دوم، cvv2  و تاریخ انقضای کارت بانکی و .... به سایرین  خودداری كرده و نسبت به فعال کردن رمز پویای خود اقدام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط