رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

مراقب امنیت اطلاعات بانکی خود باشید

1399-09-01 08:24
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 151413

پلیس فتا استان سمنان:

مراقب امنیت اطلاعات بانکی خود باشید

بانک

رئیس پلیس فتا استان سمنان درباره دسترسی مجرمان سایبری به اطلاعات بانکی افراد و برداشت غیرمجاز از حساب آنان از طریق اپلیکیشن‌های بانکی جعلی هشدار داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی، رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: طی سال‌های اخیر به دنبال گسترش استفاده مردم از تلفن‌های همراه هوشمند و اینترنت، کاربران بخش قابل توجهی از عملیات بانکی خود  را با استفاده از اپلیکیشن‌های بانکی انجام می‌‌دهند.

وی افزود: یکی از شگردهای مجرمان سایبری برای نفوذ به حریم خصوصی کاربران و سرقت اطلاعات بانکی و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروندان، تلاش برای ورود به اپلیکیشن‌های بانکی و مالی آنها است.

سرهنگ صادقی مهمترین بستر انتشار بدافزارهای تلفن همراه را شبکه‌های اجتماعی دانست و ادامه داد: مجرمان سایبری برای اینکه کاربران را مجاب کنند تا برنامه مخرب را بر روی تلفن همراه خود نصب کنند، ابتدا بدافزار خود را به اپلیکیشن‌های محبوب بانکی افزوده و آن را از طریق گروه‌ها و کانال‌های پرمخاطب شبکه‌‌های اجتماعی منتشر می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان توجه به دسترسی اپلیکیشن‌ها در هنگام نصب را یکی از نکات امنیتی شناسایی اپلیکشن‌های مخرب دانست و بیان کرد: در موقع نصب برنامه مورد نیاز ابتدا لیستی از مجوزهای مختلف به شما نمایش داده خواهد شد. در صورتی که از دسترسی‌ها اطمینان دارید اقدام به نصب برنامه کنید در غیر این صورت آن برنامه را به هیچ عنوان نصب نکرده و امنیت تلفن همراه خود را به خطر نیاندازید.

این مقام سایبری به کاربرانی که از طریق اینترنت بانک اقدام به انجام عملیات‌های بانکی می‌کنند توصیه کرد: آدرس اینترنت بانک خود را مستقیما در نوار آدرس مرورگر وارد کنید و یا در صورتی که نام بانک و سامانه بانکداری خود را در گوگل جستجو می‌کنید علاوه بر لیست نتایج به آدرس سایت نیز دقت داشته و از صحت آن اطمینان پیدا نمائید.

این مقام انتظامی از هموطنان خواست: اپلیکیشن‌های مورد نیاز خود از آپ استورهای شناخته شده دریافت کرده و به هیچ عنوان به اپلیکیشن‌هایی که در گروه‌ها و صفحات شبکه‌‌های اجتماعی منتشر شده‌اند، اطمینان نکنند و برای بالا بردن امنیت تلفن همراه خود حتما از یکی از برنامه‌های امنیتی و آنتی‌ویروس‌ بر روی تلفن همراه خود استفاده کنند. هم چنین جهت کسب اطلاعات و ارتقاء آگاهی‌های خود در این زمینه و یا در صورت برخورد با مواردی که درخصوص آن تخصص و دانش لازم را ندارند به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice .ir مراجعه کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید