رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

مجرمان سایبری در کمین مشتریان خرید اینترنتی خودرو

1399-09-01 08:57
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 151415

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی هشدار داد:

مجرمان سایبری در کمین مشتریان خرید اینترنتی خودرو

 سودجویان در کمین مشتریان فروش اینترنتی خودرو

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی با اشاره به کلاهبرداری از شهروندان  ثبت نام کننده خرید یا قرعه کشی خودرو گفت: تنها مراجع رسمی ثبت نام خودرو، وب‌سایت‌های اصلی شرکت‌های خودروسازی است. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ‌ اکبر نصرتی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مجرمین سایبری با ادعا به اینکه نفوذ در قرعه‌کشی خودرو‌سازها دارند می‌توانند بدون انجام هرگونه قرعه‌کشی، مشتری را برنده خودرو اعلام کنند، گفت: کلاهبرداران سایبری اقدام به دریافت دستمزد از مشتری در راستای ثبت نام اولیه در قرعه‌کشی خودرو کرده و پس از ارسال وجه، کلاهبرداران پاسخگوی تماس افراد نیستند.

وی افزود: این مجرمان سایبری با ارسال لینک جهت پرداخت وجه بابت دستمزد تعیین شده، کاربران را به درگاه فیشینگ بانکی هدایت کرده و با سرقت اطلاعات بانکی شهروندان حساب بانکی آنان را خالی می‌کنند.

سرهنگ نصرتی به شهروندان توصیه کرد: مراقب این‌گونه تبلیغاتی که از طریق فضای مجازی انتشار می‌یابد، باشید و از واریز وجه به حساب این افراد یا کلیک بر روی لینک‌های ارسالی در این تبلیغات که افراد را به درگاه پرداخت بانکی فاقد اصالت هدایت می‌کنند بپرهیزید.

این مقام انتظامی یادآور شد: در فرآیند قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده خودرو امکان هیچ‌گونه اعمال تغییر و تاثیرگذاری توسط اشخاص وجود ندارد و این فرآیند به صورت کامل با نظارت نمایندگان نهادهای ناظر و قانونی برگزار می‌شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: ‌پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است، لذا کاربران در صورت مواجهه با موارد مشکوک با مراجعه به بخش مرکز فوریت‌های سایبری سایت پلیس فتا به آدرس https:‎//www.cyberpolice.ir با ما در ارتباط باشند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید