رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-09-02 12:34
تنظیم اندازه قلم

پ

1:42
کد خبر: 151426

دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی در پیج مبتذل

هتک آبرو

رئیس پلیس فتا استان یزد از دستگیری فردی که با قرار دادن تصاویر شخصی شاکی، در پیج مبتذل، موجب هتک حیثیت وی شده بود، خبر داد.

سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد در این ‌باره گفت: در پي شكايت مردی‌30 ساله مبني بر اينكه تصاویر شخصی وی در صفحه اینستاگرام دیگری در کنار تصاویر مبتذل منتشر و موجب هتک حیثیت او گردیده بود، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارت خود بیان داشت: شخص يا اشخاصي با استفاده از عکس‌هاي موجود در صفحه اینستاگرام بنده اقدام به ايجاد پيج جديد با آدرس من نموده و سپس عکس مرا در کنار تصاوير مبتذل قرار داده و شروع به ارسال پيام به مخاطبين مبني بر اينکه من فردي داراي فساد اخلاقي هستم نموده است و قصد بردن آبرويم را دارند.

سرهنگ ابوطالبی عنوان داشت: با توجه به شواهد و مدارك موجود و تحقيقات تخصصي صورت گرفته متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا انتقال داده شد.

وی ادامه داد: متهم در ابتدا منکر بزه ارتکابی بود ولی پس از مشاهده مستندات و ادله، لب به اعتراف گشود و انگیزه خود را خصومت شخصي با شاکي و قصد ضربه زدن به وی، عنوان کرد.

سرهنگ ابوطالبی با اشاره به ماده 745 قانون جرایم رایانه‌ای تصریح کرد: هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از 5 میلیون ریال تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

این مقام انتظامی به کلیه کاربران شبکه های اجتماعی هشدار داد: تحت هیچ شرایطی اطلاعات و تصاویر شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذاشته و یا برای کسی ارسال نکنید، فضای مجازی یک فضای اشتراکی است که ممکن است  برخی از افراد به بهانه‌های مختلف سوء استفاده کنند.

رئیس پلیس فتا استان یزد با بیان اینکه پلیس فتا به صورت شبانه‌ روزی آماده پاسخگویی می‌باشد، افزود: هموطنان در صورت ارائه گزارش موارد مشکوک می‌توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط